تبلیغات متنی
آزمون علوم پایه دامپزشکی
ماسک سه لایه
خرید از چین
انجام پروژه متلب
حمل خرده بار به عراق
چت روم
ایمن بار
Bitmain antminer ks3
چاپ ساک دستی پلاستیکی
برتر سرویس
لوله بازکنی در کرج
نشانه‌هایی که نشان می‌دهد جاروبرقی خالی از کربن است چیست؟

نشانه‌هایی که نشان می‌دهد جاروبرقی خالی از کربن است چیست؟

شنبه 2 دی 1402
8:35
آبان مگامروزه بیشتر منازل برای نظافت منزل از جاروبرقی استفاده می کنند و اگر روزی جاروبرقی مشکلی داشت، نظافت با جاروبرقی کار بسیار سختی است و می تواند بسیار خسته کننده باشد. برس های جاروبرقی بخش مهمی از موتور یک پاک کننده هستند و می توانند تاثیر زیادی در عملکرد صحیح آن داشته باشند. اگر کربن جاروبرقی آسیب دیده است، باید فوراً کربن جاروبرقی را تعویض کنید، در غیر این صورت ممکن است مشکلات جدی برای این دستگاه کاربردی ایجاد شود. در این مقاله می خواهیم به شما بگوییم که چه نشانه هایی وجود دارد که شکاف کربن بسته می شود و چگونه می توانید تشخیص دهید که شکاف کربن در حال بسته شدن است. همچنین نحوه تعویض و تعمیرات جاروبرقی بوش را به شما می گوییم. کربن را بخورید و بگذارید روز اول کار کند اگر جاروبرقی شما با مشکل مواجه است و می خواهید بدانید که این مشکلات واقعاً چیست، در این مقاله با خدمات پس از فروش بوش ما همراه باشید تا با علائم تمام شدن کربن جاروبرقی بیشتر آشنا شوید.

جاروبرقی زغالی چیست؟

کربن برای جاروبرقی یک قطعه گرافیت سیاه رنگ است که یک راهنمای عالی است. این قسمت کوچک باعث ایجاد اصطکاک در حرکت کلکتور می شود که باعث می شود موتور به درستی کار کند. حال اگر این قطعه بسیار کوچک زنگ زده یا شکسته باشد می تواند موتور وکیوم را دچار مشکل کند.

بسیاری از مواقع زمانی که کربن جاروبرقی تمام می شود، مردم فکر می کنند که موتور جاروبرقی سوخته است، بدون این قطعه می تواند در کار موتور اختلال ایجاد کند و حتی باعث از کار افتادن موتور شود. با ما همراه باشید تا در مورد علائم تخلیه کربن در جاروبرقی بیشتر بدانید.

نشانه های نشتی جاروبرقی چیست؟

1- کاهش قدرت خلاء:

اولین مشکلی که در طول زمان با آن مواجه خواهید شد این است که موتور جاروبرقی شما قدرت خود را از دست می دهد. کاهش قدرت ماده شوینده تنها به دلیل تخلیه کربن پاک کننده نیست، بلکه می تواند این موضوع را نیز تحت تاثیر قرار دهد. اگر خودتان می توانید این کار را انجام دهید، بهتر است درب آن را باز کنید و تمیزی زغال را بررسی کنید. بله، ممکن است این اتفاق بیفتد زیرا کلکتور کثیف است یا نیمه موتور بیش از حد گرم شده است. اگر تجربه کافی در تعمیر جاروبرقی ندارید، توصیه می کنیم برای تعمیر سریع جاروبرقی از یک مکانیک حرفه ای کمک بگیرید. می توانید جاروبرقی خود را با یک جاروبرقی کربنی تعویض کنید و توسط تیمی از متخصصین هوم سرویس سرویس دهی کنید.

2- جاروبرقی را روشن کنید:

گاهی اوقات ممکن است با مشکل خروج جرقه از جاروبرقی مواجه شوید و این مشکل شما را می ترساند. جرقه زدن در جاروبرقی می تواند ناشی از مشکلات مختلفی باشد و همچنین می تواند ناشی از مشکل در مدار الکتریکی جاروبرقی باشد. اما یکی از دلایل جرقه در جاروبرقی تمام شدن کربن جاروبرقی است. وقتی کربن جاروبرقی تمام می شود، نمی تواند چسبیده شود و این باعث ایجاد جرقه می شود. بنابراین بهتر است ابتدا جاروبرقی را باز کرده و ایراد را بررسی کنید و اگر دیدید کربن جاروبرقی از بین رفته یا کم شده است حتما آن را تعویض کنید.

3- پاره شدن موتور جاروبرقی:

گاهی اوقات کربن یک جاروبرقی می تواند به مرور زمان کوتاه شود و اتصال یکسان نشود. این باعث می شود که موتور وکیوم بدون توقف کار کند و دائماً متوقف شود که به آن ریپینگ می گویند. اگر موتور جاروبرقی شما چنین مشکلی دارد، می توانید جاروبرقی را روشن کرده و موتور را بررسی کنید تا در صورت آسیب دیدگی، کربن جایگزین شود.

4- خرابی موتور جاروبرقی:

از کار افتادن موتور جاروبرقی دلایل زیادی می تواند داشته باشد که یکی از آنها تمام شدن کربن جاروبرقی است. هنگامی که زغال‌سنگ جاروبرقی به طور کامل تخلیه می‌شود، نمی‌توان با کلکتور تماس گرفت که ممکن است باعث از کار افتادن موتور جاروبرقی شود. اگر جاروبرقی داخل آن دارید، توصیه می کنیم جاروبرقی را باز کنید و در صورت کوتاه شدن یا فرسودگی کامل کربن آن را تعویض کنید. البته اگر دیدید زغال مشکلی ندارد بهتر است جاروبرقی را خاموش کرده و به تعمیرگاه جاروبرقی ببرید تا موتور آن بررسی شود.

تا اینجا در مورد علائم کاهش کربن در جاروبرقی صحبت کردیم. حال می خواهیم به این سوال بپردازیم که در صورت تمام شدن ذغال جاروبرقی چگونه جاروبرقی را تعویض کنیم. با ما همراه باشید تا نحوه تعویض کربن جاروبرقی را به شما آموزش دهیم. شما می توانید تعمیر جاروبرقی و تعمیر بخارشوی خود را برای خدمات خانگی در محل بگذارید.

نحوه تعویض کربن جاروبرقی

در ادامه جارو برقی کربنی را مرحله به مرحله تعویض می کنیم، توجه داشته باشید که این کار نیاز به تجربه کافی دارد، پس در صورت عدم امکان برای تعمیر جاروبرقی حتما با یک فرد معتبر تماس بگیرید.

1- جدا کردن جاروبرقی:

وقتی برای باز کردن جاروبرقی می روید، با برق و موتور جاروبرقی سر و کار دارید، بنابراین برای جلوگیری از برق گرفتگی، مهم است که جاروبرقی را به برق وصل نکنید.

2- باز کردن جاروبرقی:

با استفاده از یک پیچ گوشتی مناسب، پیچ های جاروبرقی را با دقت باز کنید تا قاب آن جدا شده و به موتور دسترسی پیدا کنید. این کار باید با دقت و آهسته انجام شود، زیرا زمانی که پیچ ها باز می شوند و جاروبرقی به درستی نگه داشته نمی شود، ممکن است محتویات آن بریزد و یا با برداشتن قاب، سیمی در قاب گیر کرده و بشکند. بنابراین توصیه می کنیم این کار را عجولانه انجام ندهید و مراقب باشید تا دچار مشکل نشوید. اگر جاروبرقی شما قدیمی است مراقب باشید فنر سیم کشنده را جدا نکنید زیرا برای سرهم کردن این فنر با مشکل زیادی مواجه خواهید شد و در حین انجام این کار بسیار گیج خواهید شد.

3- خارج کردن موتور:

پس از باز کردن دریچه جاروبرقی داغ، پیچ های موتور را باز کرده و به آرامی موتور را از موقعیت خود خارج کنید تا جاروبرقی به خاک برسد. دقت کنید که هنگام جدا کردن موتور، سیم های متصل به آن پاره نشده و قطعات مهم مدار الکتریکی آسیبی نبینند.

4- حذف زغال سنگ قدیمی:

توصیه می شود کربن قدیمی را به آرامی جدا کرده و محل موتور و محل کربن را با پارچه مناسب یا مسواک قدیمی تمیز کنید تا کثیفی های جمع شده در این قسمت کاملا تخلیه شود.

5- تعویض زغال سنگ جدید:

کربن جاروبرقی خریداری شده را با احتیاط در جای مناسب قرار دهید و از قرار گرفتن آن مطمئن شوید. نصب فنرها را فراموش نکنید زیرا ممکن است نیاز به باز کردن مجدد جاروبرقی شود.

6- خاموش کردن جاروبرقی:

بعد از اینکه کارهایی که تا الان گفتیم انجام دادیم، قطعات جاروبرقی را با دقت قرار داده و دوباره جاروبرقی را ببندید. مطمئن شوید که هر قسمت به خوبی جا می شود و پیچ ها را محکم کنید تا در آینده شل نشوند. بعلاوه، برای جلوگیری از زنگ زدن یا فرسودگی سیم ها در جای خود باقی می ماند.

 


موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 135 ] [ امتیاز : 3 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به آبان مگ است. | قدرت گرفته از Blogtez.com|