تبلیغات متنی
آزمون علوم پایه دامپزشکی
ماسک سه لایه
خرید از چین
انجام پروژه متلب
حمل خرده بار به عراق
چت روم
ایمن بار
Bitmain antminer ks3
چاپ ساک دستی پلاستیکی
برتر سرویس
لوله بازکنی در کرج
آبان مگ

گوینده خوب کیست؟

چهارشنبه 29 شهريور 1402
10:34
آبان مگ

تصور کنید که بدون یادداشت برداری در دست یا نوشتن در مقابل خود دارید صحبت می کنید و سخنرانی می کنید و همه مخاطبان و شنوندگان تحت تأثیر قدرت گفتار و توانایی شما برای توضیح هستند. آنها شما را کاملاً احساس می کنند. بسیاری از ما آرزوی تبدیل شدن به یک سخنران خوب را داریم، اما این رویا زمانی محقق می شود که مهارت های گفتاری را آموزش دهیم و تمرین کنیم تا سخنران خوبی شویم. در ادامه به بررسی مهارت هایی می پردازیم که یک سخنران برای موفقیت باید بیاموزد. تعامل با مخاطب را فراموش کنید، به جز سوالاتی که در پایان از مخاطبان خود می پرسید، تعامل با مخاطب باید حداقل باشد. هنگام سخنرانی، بسیاری از سخنرانان اصرار دارند که مخاطبان به تعداد زیادی به سؤالات آنها پاسخ دهند یا دستان خود را برای تأیید یا رد گفته او بالا ببرند. این نوع تعامل با مخاطب می تواند در مهمانی ها یا جلساتی که باید مخاطب را سرگرم کند مفید باشد. باید بدانید که صحبت کردن با این نوع برنامه ها متفاوت است. مخاطبان شما آماده هستند تا به آنچه شما در مورد آن صحبت می کنید گوش دهند و در حال گوش دادن هستند. فراموش نکنید که حرف زدن کار شماست.

مثل یک مجری رادیو رفتار کن احتمالاً بازیگرانی را دیده‌اید که نقش‌هایشان را آنقدر خوب بازی می‌کنند که حتی متوجه نمی‌شوید آن‌ها بازیگر هستند. فکر می‌کنی چطور پیش می‌رود و آیا به بازی او اعتقاد داری؟ پاسخ به این سوال ساده است: او به نقش خود اعتقاد دارد. به عنوان یک سخنران، باید به آنچه می گویید باور داشته باشید تا آن را به گوش مخاطبان خود برسانید. اگر خودتان به موضوعی اعتقاد دارید و برایتان مهم است، متقاعد کردن دیگران در مورد آن موضوع برایتان بسیار راحت تر خواهد بود. اگر چیزی را از صمیم قلب بیان کنید قطعا مخاطب تحت تاثیر آن قرار می گیرد. ارائه بخش مهمی از سخنرانی است که باید به خوبی آموخته و تمرین شود. دوره های گفتار و بیان را بگذرانید، برای موفقیت در هر شغلی، تحصیلات پایه و جامع ضروری است. وقتی چیزی را به طور کامل یاد می گیرید، میزان موفقیت شما در آن زمینه افزایش می یابد. وقتی صحبت از فن بیان و فن بیان می شود، علاوه بر تقویت و تمرین مهارت های عمومی و شخصی خود، باید اصول کار را کاملاً درک کنید. به همین دلیل موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان دوره آموزشی تکنیک گفتار را برای کسانی که می خواهند این مهارت را یاد بگیرند برگزار می کند. مختصر و مفید باشید. هیچ کس دوست ندارد به سخنانی که بیش از حد توضیح می دهد گوش دهد. همه حوصله شان سر رفته است. نحوه سرو تم باید مانند چاشنی غذا باشد، نه زیاد و نه کم. صحبت بیش از حد در مورد یک موضوع کیفیت یک سخنرانی را کاهش می دهد و من مطمئن هستم که شما قبلاً چنین چیزی را تجربه کرده اید. با این نوع سخنرانی، مخاطب خسته می شود و نه تنها به شما گوش نمی دهد، بلکه از شما انتظار دارد که به سرعت صحبت کنید. بنابراین، اگر می خواهید یک سخنران عمومی حرفه ای شوید، باید سخنرانی کوتاه و مفید را نیز تمرین کنید. با گذراندن دوره فن بیان و گفتار می توانید این مبحث را به خوبی یاد بگیرید.

 

بیش از حد خود را معرفی نکنید، معرفی و تشکر را فراموش کنید: به محض ورود، به اصل مطلب برسید. این کار به سرعت مخاطب را به سخنرانی شما می کشاند و شما را متمایز می کند. از موارد زیر برای جلب توجه مخاطبان خود استفاده کنید: سؤال بپرسید: برای جلب توجه مخاطب سؤال بپرسید. بسته به موضوعی که قرار است در مورد آن صحبت کنید، می توانید با یک سوال جالب شروع کنید. به عنوان مثال، اگر موضوع سخنرانی شما در مورد کارآفرینی است، می توانید از مخاطبان خود بپرسید که آیا کارآفرین یا سوالات مشابهی را می شناسند. شروع شوخی و طنز: اگر نوع گفتار اجازه می دهد، شروع به شوخی کنید. لبخند مخاطب توجه را به کلمات شما جلب می کند و می تواند ارتباط را از همان ابتدا موثر کند. از یک نقل قول استفاده کنید: با نقل قول از یک فرد مشهور شروع کنید. از آنجایی که همه افراد مشهور را می شناسند، ذکر آنها نه تنها مخاطبان شما را جذب می کند، بلکه به سخنرانی شما اعتبار می بخشد.

ایرادات خود را بشناسید، آنها را برطرف کنید، همه خود را بهتر از دیگران می شناسند، پس خوب است اشتباهات و ایراداتی را که بر روش تولید شما تأثیر می گذارد، شناسایی کنید. تشخیص نقص کلید اصلاح آن است. به عنوان مثال، اگر احساس می‌کنید که با قاطعیت صحبت نمی‌کنید و هنگام صحبت کردن تردید دارید، اصلاح آن را تمرین کنید. یکی از بهترین راه ها برای غلبه بر این مشکل گوینده زبان مازنی  این است که خودتان را ضبط کنید و چند لحظه به خودتان گوش دهید تا بفهمید کجا برای صحبت کردن مردد هستید. همچنین می توانید از دوستان خود کمک بگیرید، صدای خود را بنویسید و برای آنها ارسال کنید، سپس از آنها بخواهید مشکلاتی را که دارید به شما بگویند. این نیز یک مزیت است، زیرا شما عادت دارید همیشه صدای خود را بشنوید، ممکن است شما متوجه ایرادات خود نشوید، اما دوستانتان متوجه می شوند. اگر برقراری تماس چشمی برایتان دشوار است، از تمرینات برای از بین بردن این روند استفاده کنید.

 

 


موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 103 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]

بزرگترین مشکل در علت درد پا از زانو به پایین Comes All the down to این Word که با شروع "W"

دوشنبه 23 مرداد 1402
21:55
آبان مگ

 

به خاطر سرمای زیاد محیط با سرمازدگی و آسیبهای شدید مواجه میشوند و در این حالت کار با تجهیزات اورژانسی دشوار خواهد شد. این افراد به خاطر سرمای زیاد محیط با سرمازدگی و آسیبهای شدید مواجه میشوند و در این حالت درمان آنها با تجهیزات اورژانسی دشوار خواهد بود. بیماران دیابتی گروه دیگری از افراد هستند که، با سردی دست یا سردی پا و یا هر دوی آنها مواجه خواهند شد. افرادی که با مشکلاتی مانند بیماریهای قلبی و عروقی، فشار خون یا ایسکمی مواجه هستند، از سردی دست و پا نیز رنج خواهند برد. دیابت احتمال ابتلا به بیماری قلبی و عروقی، ضعف در جریان خون و آسیب بافتهای عصبی را افزایش میدهد. در واقع این عوامل باعث کاهش سرعت جریان خون در دست و پا یا آسیب به بافتهای عصبی محیطی این اندامها میشوند. همچنین درصورتیکه علت آسیبهای عصبی چیز دیگری باشد مصرف الکل میتواند شرایط را بدتر کند. گاهی اوقات علت درد پا از زانو به پایین هنگام خواب میتواند آسیب دیدگی تاندون پشت مچ پا، یا همان تاندون آشیل باشد. گاهی حتی ممکن است درد در نیمههای شب کودک را از خواب بیدار کند. حتی همانطور که نشستهاید، دست و پای خود را تکان دهید تا سردی دست و پاهایتان به حداقل برسد.

برای مثال ماهیگیران کانادایی میتوانند حتی در آبوهوای بسیار سرد که بدن بیحس میشود، به کار خود ادامه دهند؟ چند روش درمانی بسیار ساده برای درمان درد کف پا وجود دارد. از دلایل ایجاد پا درد ، می توان به شکستگی استخوان ها یا آسیب دیدگی رباط ها ، تاندون ها یا بافت نرم ، خار پاشنه ، ورم کف پا ، آرتروز و عفونت اشاره کرد برای کمک به اینکه پادردتان شدت نگیرد و به آرتروز تبدیل نشود میتوانید مقاله مربوط به آرتروز در سالمندان را مطالعه کنید تا با علائم احتمالی این بیماری در سالمندان آشنا شوید . با خواندن این مقاله شما ر ا با علت های درد ساق پا در هنگام خواب و روش های درمان آن آشنا می کنیم. یوگا یکی از ورزشهایی است که به کاهش درد شبانه پا کمک میکند. بی حسی داعمی یکی از دلایلی است که شاید پزشک شما را کاندید تزریق کمری و یا جراحی دیسک کمر کند.

بیماران دچار درد مزمن کمر یا پا که درمانهای محافظهکارانه را حداقل شش ماه ادامه داده و نتیجه نگرفتهاند، متقاضیان ایدهآل این درمان به شمار میآیند. درد شست پا میتواند ناشی از یک مشکل زمینهای باشد. داروهایی وجود دارند که سلولها و عروق خونی شما را منقبض میکنند که باعث این مشکل میشود. وان را با آب گرم پر کنید و پاهای خود را به مدت 10 الی 15 دقیقه در آن شناور سازید. سعی کنید که لباسهای تنگ نپوشید. استفاده از لباسهای گرم: لباسهای خود را به گونهای انتخاب کنید که قسمت مرکزی بدنتان گرم بماند. در حالی که با گرم گرفتن، استفاده از لباسهای گرم و استفاده از ابزاری مانند کیسه نمک گرم و هیتر میتواند در گرم کردن دست و پا مؤثر باشند. استفاده از کیسه نمک یا برنج؛ کیسه نمک و برنج حرارت را به مدت طولانی در خود نگه میدارند. ملحفههای گشاد و روکشی را انتخاب کنید که به شما امکان میدهد پاها و انگشتان پا را در هنگام خواب صاف نگه دارید. این موضوع میتواند میزان جریان خون در دستها و پاها را تغییر دهد و باعث شود، این اندامها احساس سرما کنند. تنظیم هورمونها، کافی بودن سطح آهن خون، گلبولها و هموگلوبین خون و میزان اکسیژنی که به اندامها میرسد، در کاهش سردی دست و پا مؤثر هستند.

بررسی و کنترل سطح قند خون، انسولین و مصرف داروهایی مانند؛ متفورمین یا تزریق تعداد واحد انسولین با توجه به تجویز پزشک، به درمان این بیماری و نیز درمان دیابت کمک میکند. با این روش سردی دست شما کنترل خواهد شد. افرادی که با این نوع بیماری روبهرو میشوند، با مراجعه به پزشک میتوانند، روش درمانی مناسب را مورد استفاده قرار دهند. استفاده از پارافین؛ ابتدا دست خود را با پارافین چرب کرده و سپس در پاکتی پلاستیکی قرار دهید. یا میتوانید یک مشت از تکههای زنجبیل را با آب بجوشانید و سپس اجازه دهید تا کمی خنک شود. سپس آن را روی پاهای سرد خود اعمال کنید و به آرامی و به مدت 10 دقیقه از روی پا تا انگشتان خود را ماساژ دهید. در نهایت دستان خود را با حوله بپوشانید. حتما تا انتها با ما همراه باشید تا در این مقاله از مجله سلامت کیوان، به علل و درمان سردی دستان و پا خواهیم پرداخت.

درمان بیماریهایی که باعث بروز سردی در دست و پا میشوند در رفع سردی دست یا پا مؤثر هستند. برخی از این داروهایی که منجر به سردی دست و پا میشوند شامل داروی تنظیم فشارخون، داروی سرطان، داروی درمان میگرن و برخی داروهای مسکن میباشند. اما اگر سردی پاها و دستها آزاردهنده است یا اگر فرد متوجه علائم اضافی مانند؛ تغییر رنگ در انگشتان شود، باید اقدامات دیگری انجام دهند. اما اگر شما درد ناگهانی بدون دلیل و یا درد کمر زیادی دارید، بهتر است به پزشک مراجعه کنید. پا درد ناشی از کمبود کلسیم را چگونه درمان کنیم ؟ پزشک همچنین آزمایشات عملکرد عصب مانند الکرومیوگرافی (EMG) را انجام میدهد. در دیسککتومی، بخش آسیب دیده از دیسک حذف میشود تا فشار روی عصب کاهش یابد. گروه دوم داروهایی که باعث شل کردن عضلات می شوند همانطور که می دانیم وقتی دیسک پاره می شود عضلات دچار انقباض دائم می شوند که این در واقع همان عضله دارای اسپاسم یا انقباض دائم هست. در صورتی که دیسک خارج شود و فشاری بر روی عصب سیاتیک ایجاد کند، ممکن است علائم سیاتیک بروز کند. ولی اگر دست های شما به صورتی غیر عادی و همیشه سرد است ممکن است مشکلی وجود داشته باشد .

اگر چه داشتن پاهای سرد برای مدت زمان موقت، موضوعی کاملا عادی است. برای سردی دست و پا به چه پزشکی مراجعه کنیم؟ به همین دلیل افراد مبتلا به کم خونی، ضعف دست و پا و سردی آنها را تجربه خواهند بهترین متخصص ارتوپد کرد. بدن ما ویتامین B12 نمیسازد، بنابراین باید آن را از غذاهایی حاوی این ویتامین هستند، دریافت کرد. ماهیچههای سفتشده پا باعث ناراحتی یا درد متوسط و شدید در آن ناحیه میشوند که بیمار را از داشتن یک خواب راحت محروم میکند. هرچند این بیماری با علائم دیگری مانند خستگی، درد و سفتی مفاصل، خشکی پوست، نازک شدن مو و افسردگی همراه خواهد بود. این موضوع قبل از خواب بسیار مفید خواهد بود. به این شیوه، گرمای دست و پا ماندگارتر خواهد بود. فرقی نمیکند برای دویدن، اسکی روی برف یا کار به بیرون از خانه میروید، از یکپارچه استفاده کنید و زانوی خود را بپیچید تا گرمای بیشتری به زانوی خود بدهید. گرچه برای نوروپاتی محیطی ارثی درمانی وجود ندارد، ولی بسیاری از انواع اکتسابی با درمان بهبود می یابند. بسیاری از افراد در محیطی با دمای پایین کار یا زندگی میکنند. سردی دست و پا یکی از مشکلات شایعی است که، بسیاری از زنان و مردان از آن رنج میبرند.

همچنین آنمی، کمکاری تیروئید، بیماری نارسایی شریانی، دیابت و کمبود ویتامین ب 12 در بروز غیرطبیعی سردی دست و سردی پا مؤثر هستند. آنمی، دیابت، بیماریهای نارسایی شریانی، کمکاری تیروئید و کمبود ویتامین B12 باعث سردی دست و پا میشوند. علل بروز سردی دست و پا چیست؟ عطسه چیست؟ چه چیزی باعث عطسه میشود؟ بهترین روغن برای زانو درد چیست ؟ آرتروز کمر چیست؟ آرتروز کمر یا اسپوندیلوز بیماری می باشد که در اثر تخریب غضروف مفصلی در مناطق پایینی ستون فقرات اتفاق می افتد. تزریق استروئید درمان بسیار موثری برای بیماران مبتلا به آرتریت، روماتیسم مفصلی و آرتروز است. برای از بین بردن ضعف دست و پا که در اثر کم خونی به وجود میآید، باید ذخیره آهن بدن خود را با خوردن گوشت، سبزیجات، قرص آهن و خوراکیهای دارای آهن افزایش دهید. مورتون نوروما عارضهای است که عصبهایی که بین انگشتان پا قرار دارند را تحت تأثیر قرار داده و باعث درد، خارش و بیحسی بین انگشتان پا و کف پا میشود. هوای سرد میتواند ویروس کرونا را از بین ببرد؟


موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 19134 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]

نصب پرینترهای hp

پنجشنبه 12 مرداد 1402
21:42
آبان مگ

 

درایور چاپگر HP را نصب کنید

HP یکی از برترین تولیدکنندگان چاپگر در جهان است. این شرکت سعی در تولید مدل های مختلف برای مصارف مختلف داشته است. راه اندازی و نصب درایور چاپگر اچ پی بر خلاف برندهای دیگر بسیار آسان و در چند مرحله انجام می شود. کاربران ویندوز 7 و ویندوز 10 از چاپگرهای این شرکت بسیار استفاده می کنند. بنابراین بد نیست نحوه نصب و استفاده از آن را یاد بگیرید.

اگر به تازگی یک چاپگر HP خریداری کرده اید یا می خواهید چاپگر را روی یک لپ تاپ یا رایانه جدید نصب کنید اما مطمئن نیستید که چگونه درایور چاپگر HP را نصب کنید، این مقاله برای شما مناسب است.

درایور چاپگر HP را در ویندوز 10، 11 با استفاده از سی دی نصب کنید

استفاده از سی دی قابل بوت یکی از رایج ترین و ساده ترین راه ها برای نصب درایورهای چاپگر HP در ویندوز 10 است. برای انجام صحیح این عملیات، مراحل زیر را دنبال کنید تا.

1- ابتدا سی دی را داخل لپ تاپ یا کامپیوتر خود قرار دهید. سی دی حاوی یک فایل نصبی است که باید آن را نصب یا در دسکتاپ کپی کنید و سپس اجرا کنید. برای این کار روی فایلی که نصب در آن نوشته شده است کلیک راست کنید. روی گزینه دوم از بالا که Run as Administrator است کلیک کنید.

فایل راه اندازی چاپگر HP را اجرا کنید

2- مرحله بعدی نصب کننده است. این مرحله بسیار سریع است و فقط چند ثانیه طول می کشد. البته اگر هارد دستگاه شما از نوع SSD نباشد، این زمان کندتر خواهد بود. این مرحله مربوط به استخراج فایل ها است و درصد پیشرفت توسط یک خط نشانگر نشان داده می شود. اگر کمی طول کشید تا از حالت فشرده خارج شود، دکمه لغو را فشار ندهید. پس از انجام این مرحله به بخش بعدی می روید.

فایل نصب درایور چاپگر HP را استخراج کنید

3- لوگوی شرکت HP در این مرحله نمایش داده می شود. در این بخش باید چند ثانیه صبر کنید.

4- مرحله چهارم نصب درایور چاپگر اچ پی مربوط به نصب نرم افزار مربوط به چاپگر و نرم افزار آن می باشد. صفحه نمایش داده خواهد شد. تصویری از چاپگر شما و 3 گزینه در زیر نشان داده شده است.

نرم افزار چاپگر را نصب کنید

راهنمای کاربر را ببینید

به راهنمای گارانتی و حقوقی مراجعه کنید

نصب درایور چاپگر Zenera la HP

در اینجا باید گزینه اول یعنی Install Printer Software را انتخاب کرده و روی آن کلیک کنید.

5- پس از انتخاب گزینه نصب نرم افزار چاپگر در مرحله قبل وارد صفحه جدیدی می شوید. در این صفحه دو گزینه به شما نمایش داده می شود.

نصب آسان

نصب پیشرفته

پنجره نصب درایور چاپگر HP

مانند همه کاربران عادی، بهتر است روی گزینه اول ضربه بزنید. روی دایره آن کلیک کنید. و سپس گزینه بعدی را انتخاب کنید.

6- با کلیک بر روی گزینه next وارد مرحله نصب می شوید و باید مدتی منتظر بمانید تا نصب کامل شود.

چاپگر را به کامپیوتر یا لپ تاپ وصل کنید

7- در آخرین مرحله نصب درایور چاپگر HP از شما خواسته می شود که چاپگر را با استفاده از کابل به کامپیوتر یا لپ تاپ خود متصل کنید. داخل جعبه چاپگر کابل مورد نظر وجود دارد. یک سر کابل را به سیستم کامپیوتر و سر دیگر آن را به چاپگر HP وصل کنید و منتظر بمانید تا چاپگر شناسایی شود. پس از حداقل یک دقیقه، چاپگر آماده استفاده است.

نصب درایور چاپگر اچ پی در ویندوز 10، 11 بدون سی دی

سی دی قابل بوت چاپگر شما ممکن است به هر دلیلی در دسترس نباشد، برای حل این مشکل، ابتدا درایور چاپگر خود را از وب سایت پشتیبانی HP دانلود کنید.

1- اولین قدم برای نصب درایور چاپگر اچ پی بدون سی دی، اتصال چاپگر به کامپیوتر یا لپ تاپ است. این کار باید با استفاده از کابل USB انجام شود.

2- وارد منوی start در ویندوز شوید و کنترل پنل را جستجو کنید. یا کنترل پنل را در جستجوی ویندوز جستجو کنید.

اضافه کردن چاپگر به ویندوز 10

3- در کنترل پنل باید روی گزینه Devices and Printers کلیک کنید و سپس Add a printer را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید.

4- در نهایت بر روی نام چاپگر نمایش داده شده خود و آدرس درایور دانلود شده در صورت لزوم کلیک کنید.

اکنون چاپگر شما نصب شده و آماده استفاده با تمام درایورها است.

برای نصب درایور چاپگر hp printer در ویندوز 7 با سی دی

برای نصب صحیح پرینتر HP بر روی ویندوز 7، باید مراحل زیر را مرحله به مرحله دنبال کنید.

1- ابتدا چاپگر را با کمک کابل USB به کامپیوتر یا کامپیوتر متصل کنید

چاپگر را با کابل USB به کامپیوتر وصل کنید

2- سی دی قابل بوت را داخل DVD رایتر قرار دهید و برنامه را به روش Auto Run اجرا کنید. نصب آن بسیار آسان است و به راحتی می توانید آن را انجام دهید. البته این رویکرد همیشه جوابگو نیست. اگر راه اندازی چاپگر شما ناموفق بود، باید مراحل بعدی را دنبال کنید.

3- وارد منوی start شده و بر روی Tools and Printers کلیک کنید.

4- در این مرحله از نصب درایور چاپگر اچ پی وارد صفحه می شوید. در بالای صفحه می توانید گزینه Add Printer را مشاهده کنید. حالا روی این گزینه کلیک کنید.

یک چاپگر محلی اضافه کنید.

5- دوباره وارد صفحه دیگری شوید. اولین گزینه شامل زمانی است که چاپگر از طریق کابل به دستگاه شما متصل است. گزینه دوم شامل زمانی است که چاپگر با استفاده از کابل یا اتصال شبکه بی سیم به لپ تاپ یا رایانه شما متصل است.

اگر یادتان باشد ابتدا گزینه wired را انتخاب کردیم. بنابراین، گزینه اول را انتخاب می کنیم، یعنی. یک چاپگر محلی اضافه کنید و روی گزینه بعدی کلیک کنید.

6- پس از نصب درایور چاپگر اچ پی، بدون تغییر چیزی روی گزینه next کلیک کنید.

پورت چاپگر را انتخاب کنید

7- حالا وارد صفحه دیگری با نام چاپگر خود می شوید که در این مرحله نیز نیازی به انجام کاری ندارید. کافیست دوباره روی Next کلیک کنید.

8- اکنون مراحل نصب درایور چاپگر HP شروع می شود. باید یکی دو دقیقه صبر کنید تا نصب تمام شود. سرعت نصب کاملاً به حافظه دستگاه و نوع هارد دیسک شما بستگی دارد. سرعت نصب HDD پایین است. با این حال، این سرعت نصب در هارد دیسک های SSD بسیار سریع است.

اگر نصب درست باشد، گزینه Finish برای شما ظاهر می شود. چاپگر شما نیز به گزینه دستگاه در صفحه Devices and Printers اضافه خواهد شد
 

درایور چاپگر HP را در ویندوز 7 بدون سی دی نصب کنید

اگرچه ویندوز 7 قدیمی است، اما هنوز کاربران زیادی دارد. برای نصب درایور چاپگر HP بدون سی دی در ویندوز 7، باید مراحل زیر را دنبال کنید.

1-: اولین قدم دانلود درایور چاپگر از سایت اصلی HP است. همچنین باید نرم افزار را دانلود کنید. پس از نصب نرم افزار، عکس چاپگر را وارد کرده و مکان آن را پیدا کنید.

2- در این مرحله باید اینترنت لپ تاپ یا کامپیوتر خود را قطع کنید. سپس به Control Panel رفته و روی Devices and Printers کلیک کنید.

اگر دقت کنید، یک مثلث زرد رنگ در کنار آن خواهید دید. این مثلث نشان دهنده عدم حضور راننده است. در مرحله بعد، باید درایور مناسب را نصب کنید. نحوه نصب را قبلا توضیح دادیم. اما ابتدا درایوری را که دانلود کرده اید باز کنید و آدرس بالای صفحه را کپی کنید.

3- وارد درایو C شده و فایل مربوط به چاپگر خود را پیدا کنید. فایل زیپ نشده شما به طور خودکار نصب نمی شود. بنابراین آن را از طریق به روز رسانی سخت افزاری نصب کنید.

حال در قسمت Devices and Printers بر روی نام چاپگر خود کلیک راست کرده و گزینه Properties را انتخاب کنید. پنجره ای برای شما باز می شود. به تب دوم پنجره یعنی Hardware بروید. در این قسمت می توانید نام های مختلف چاپگر خود را مشاهده کنید. اما باید دستگاه های دیگر را انتخاب کنید و روی خواص کلیک کنید.

4- حالا پنجره ای با نام و مدل چاپگر باز می شود. سه گزینه وجود دارد.

راننده

عمومی

جزئیات

باید روی گزینه driver کلیک کنید تا گزینه update driver ظاهر شود و بتوانید روی آن کلیک کنید. پنجره ای باز خواهد شد. Browse my computer را انتخاب کنید و مسیر فایل unzip شده را در درایو C وارد کنید. حالا روی دکمه next کلیک کنید.

تمام نرم افزارهای شما نصب شده است و علاوه بر این، چاپگر شما به طور کامل نصب شده و دارای درایورهای جدید است. شما به تازگی چاپگر HP Windows 7 خود را نصب و راه اندازی کرده اید.

ویندوز 10 و 11 دارای بخش خاصی برای نصب درایور هستند

ویندوز 10 ویژگی بسیار جالبی دارد که شاید از آن اطلاعی نداشته باشید. این ویندوز هوشمند است و اگر بخواهید برای اولین بار یک چاپگر را روی سیستم ویندوز 10 نصب کنید، خود ویندوز به طور خودکار درایورهای چاپگر را پیدا می کند.

اگر به CD قابل بوت دسترسی ندارید و نمی توانید برای دانلود درایورها به وب سایت HP دسترسی داشته باشید، این روش ممکن است برای شما مناسب باشد.

البته برای اینکه بتوانید از این قابلیت ویندوز 10 استفاده کنید، بهتر است لپ تاپ خود را به اینترنت متصل کرده و VPN داشته باشید. در غیر این صورت، بدون VPN، ویندوز ممکن است درایور را به درستی برای شما پیدا نکند.

آخرین درایور چاپ HP را نصب کنید

در چند سال گذشته، HP چاپگرهای خود را هوشمندتر کرده است، بنابراین می‌توانید حتی با تلفن متصل از طریق بلوتوث یا Wi-Fi چاپ کنید. با این حال، افراد کمی از نرم افزار خاصی که برند اچ پی برای این منظور ساخته است اطلاع دارند. این نرم افزار HP Smart نام دارد و با نصب آن می توانید از طریق لپ تاپ، گوشی یا کامپیوتر خود از چاپگر خود به صورت بی سیم استفاده کنید.

بقیه مراحل راه اندازی برای این چاپگرها مشابه آنچه در ویندوز 10 و ویندوز 7 توضیح دادیم است. با این حال، توجه داشته باشید که نرم افزار Smart HP در ویندوز 7 به درستی کار نخواهد کرد. این مشکل ممکن است در ویندوز 11 نیز رخ دهد.

اخرین حرف

چاپگرهای اچ پی نه تنها در ایران بلکه در سراسر جهان به دلیل کارایی و قیمت بسیار محبوب هستند. انواع مختلف این چاپگر برای مصارف مختلف ساخته شده است. اما اولین چالش در استفاده از آنها نصب است. چاپگر را می توان در ویندوزهای مختلف بدون سی دی و با سی دی نصب کرد. به راحتی می توانید با چند کلیک ساده درایور چاپگر HP را بر روی ویندوز 7، 8.1 یا 10 نصب کنید و از عملکرد عالی آن لذت ببرید.
 

مراجعه به منبع: نصب پرینتر hp


موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 4416 ] [ امتیاز : 3 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]

آهنگ جدید فرشاد آزادی به نام «چم چم»

پنجشنبه 5 مرداد 1402
13:28
آبان مگ

 متن آهنگ چم چم فرشاد آزادی

 
چم چم کم کم دم دم
چم چم کم کم دم دم
چم چم یکدم و منو تو بوریم
چم چم یکدم و منو تو بوریم
چم چم کم کم دم دم
چم چم کم کم دم دم

موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 125 ] [ امتیاز : 3 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]

هر آنچه که باید در مورد جراحی زیبایی بینی بدانید

شنبه 10 تير 1402
14:19
آبان مگ

 

ترس از عمل بینی

جملات معروفی که امروزه بیش از هر زمان دیگری در بین جوانان زمزمه می شود. نگرانی ها و سوالاتی که شرمنده از پرسیدن آن ها در چهره پرسشگر کسانی که طبق معمول در اینترنت و گوگل به دنبال پاسخ به شبهات خود در مورد جراحی بینی یا نه، صحبت های طولانی در مورد عمل بینی در خوابگاه های دخترانه هستند. و ای چهره نوجوانان مدرسه ای که گهگاه از معلم بهداشت یا همکلاسی خود در مورد عمل بینی، پروتز لب و غیره می پرسند، انگیزه ای برای من شد تا تلاش کنم هر آنچه را که دختران و پسران در مورد جراحی می دانند را درک کنم. دلایل مختلفی مانند عدم آگاهی، نداشتن راهنما و مشاور مجرب، عدم مراجعه به آرایشگر، شرم و خجالت و یا حتی ترس از پدر و مادر و همسر و غیره را نمی‌دانند و نمی‌توانند پاسخ دهند. آنها را در اختیار شما می گذارم. می توانید با یک متخصص زیبایی صحبت کنید.

در این مقاله سعی می کنیم به نگرانی ها و سوالات شما پاسخ دهیم و اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم که تا به امروز نتوانسته اید پیدا کنید. با ما همراه باشید تا در نهایت شما را با مشاوران و کارشناسان زیبایی آشنا کنیم و شما نیز ما را به دوستان خود معرفی کنید.

تمام کسانی که تحت عمل جراحی بینی قرار گرفته اند از جراحی بینی روزانه با خونریزی استفاده کرده اند.

تامپون

بینی و

بیهوشی

و اکنون همه کسانی که می خواهند عمل بینی انجام دهند با این ترس روبرو هستند.

اگر واقعا به جراحی بینی نگاه کنیم، مانند همه جراحی ها، می تواند منجر به خونریزی، درد یا حتی عوارض شود. اما باید به این نکته توجه داشته باشید که در انتخاب پزشک و جراحی نکات ظریف و مهمی وجود دارد که به شما کمک زیادی می کند تا این زمان را به سلامت بگذرانید و در نهایت به نتیجه و شکل دلخواه خود برسید. دست بگیر

حتما با یک متخصص زیبایی مجرب و آگاه مشورت کنید.

مشاوره قبل از جراحی بینی یک نمای کلی از مشکلات بینی، گزینه های مختلف درمان قبل و بعد از عمل و انواع خدمات را در اختیار شما قرار می دهد. هنگامی که با پزشک خود در مورد انتظارات خود در مورد بینی و شکل بینی خود پس از جراحی صحبت می کنید، می توانید بار روحی و روانی خود را کاهش دهید و انتخاب های بهتری داشته باشید.

دقیقاً آنچه را که انتظار دارید به پزشک خود بگویید.

بدون شک پزشک معتمد شماست. او باید از تمام نکاتی که در مورد بینی خود در نظر دارید آگاه باشد تا بتواند مشاور و جراح خوبی برای شما باشد.

اجازه ندهید خجالت، خجالت یا موانع دیگر شما را از پرسیدن سؤالات باز دارد.
 

شما باید از آنچه برای شما مناسب است برای دکتر عکس بگیرید. اگر به بینی فرد خاصی فکر می کنید، حتما در این مورد با پزشک خود صحبت کنید تا به شما اطلاع دهد که آیا این عمل امکان پذیر است یا خیر.

اطلاعات مناسب در مورد وضعیت سلامتی خود را به پزشک ارائه دهید.

پزشک باید از وضعیت جسمانی شما آگاه باشد و بتواند بر اساس آن تصمیم بگیرد.

نکاتی که پزشکان باید بدانند:

بیماری ها، جراحی ها و بیهوشی های قبلی شما

نوع و دوز دارو

اختلالات ژنتیکی شما نیز در خانواده وجود دارد

موقعیت تنفس

زمانی که این کارها را انجام می دهید، پزشک باید معاینه بالینی کاملی روی شما انجام دهد و آزمایشات لازم به طور کامل انجام شود.

انواع جراحی بینی

جراحی بینی را می توان برای سه هدف مختلف انجام داد.

جراحی بینی

ترمیم بینی

جراحی زیبایی و ترمیمی بینی

هر یک از این سه نوع رینوپلاستی برای تشخیص بیماری نیاز به پزشک متخصص دارد و انواع مختلفی از روش های درمانی و جراحی دارد که به توضیح هر کدام می پردازیم.

جراحی بینی

رینوپلاستی برای بهبود ظاهر انجام می شود. افرادی که از فرم بینی خود ناراضی هستند، از بینی گوشتی یا استخوانی خسته شده اند، روی رنگ بینی آنها تاثیر منفی می گذارد یا فکر می کنند زیبایی آنها را از بین برده است. نیک دنبال کار می گردد.

جراحی بینی در چند مورد انجام می شود:

عمل بینی

بینی گوشتی را می توان با علائمی مانند ضخیم شدن پوست بینی و پهن تر شدن تیغه های شانه تشخیص داد.معمولاً کار این نوع بینی دارای ظرافت ها و تفاوت هایی با سایر انواع بینی است.

جراحی بینی استخوانی

بینی استخوانی نوعی بینی با استخوان های قوی، غضروف و پوست نازک است. معمولاً جراحی بینی و تغییرات آن لذت و راحتی بیشتری دارد، زیرا تغییرات ایجاد شده از طریق پوست نازک بینی کاملاً قابل مشاهده است.

عمل بینی معمولی

یک بینی معمولی ویژگی هایی بین بینی گوشتی و بینی استخوانی دارد. ضخامت پوست این مدل بینی متوسط، نسبتا طبیعی و بدون عارضه است. انگیزه اصلی برای جراحی زیبایی بینی ساده دستیابی به بینی کوچک است که اصطلاحا به آن بینی عروسکی می گویند.

سه عمل زیبایی که بر روی بینی گوشتی، استخوانی یا معمولی انجام می شود باید هماهنگ با سایر قسمت های صورت باشد، زیرا همانطور که زیبایی بینی می تواند از آشکار شدن زیبایی سایر قسمت های صورت جلوگیری کند، بینی نیز متناسب با فرم صورت، دهان و چشم است اگر مال شما نباشد می تواند تاثیر منفی داشته باشد. بهترین راه برای حل این مشکل مشاوره گرفتن از یک متخصص با تجربه است.
 

عمل ترمیم بینی

رینوپلاستی برای اصلاح مشکل یا اختلالی که باعث ایجاد مشکلاتی در فرد می شود مانند مشکلات تنفسی، خروپف، انسداد راه هوایی و غیره انجام می شود.

در زیر انواع مشکلاتی را که می توان با جراحی ترمیمی بینی حل کرد را بررسی می کنیم:

قوز بینی را رفع یا رفع کنید

شایع ترین دلیل جراحی بینی این نوع جراحی ترمیمی است که شامل اصلاح و کوچک کردن استخوان های بینی می شود. شاخ بینی می تواند مادرزادی یا به دلیل ضربه و شکستگی بینی باشد. در هر صورت، قوز بینی علاوه بر نامناسب بودن، ممکن است در تنفس فرد نیز مشکل ایجاد کند.

پولیپ بینی

پولیپ ها به دلیل عفونت، آلرژی یا فیبروز کیستیک پولیپ نامیده می شوند و با انسداد راه های هوایی و سینوس ها باعث مشکلات تنفسی می شوند. این مشکل که در بیماران مبتلا به آسم و آلرژی بینی بسیار شایع است، با انسداد مجاری تنفسی و ایجاد خشکی و خلط در گلو، شرایط ناخوشایندی را برای مبتلایان به وجود می آورد.

در نهایت این جراحی برای برداشتن جرم و باز کردن راه هوایی است که باعث بهبود سلامت فرد می شود.

انحراف بینی

انحراف سپتوم

انحراف تیغه بینی آسیبی است به غضروف بین دو سوراخ بینی. در بیشتر مواقع انحراف تیغه بینی تغییری در ظاهر بینی فرد ایجاد نمی کند. اگر انحنای تیغه مرکزی بینی درمان نشود، مشکلاتی مانند انسداد راه هوایی، خفگی، خشکی گلو و خونریزی ایجاد می شود که زندگی فرد را تحت تاثیر قرار می دهد.

جراحی بینی ثانویه (رینوپلاستی تجدید نظر)

این نوع عمل زمانی انجام می شود که فرد از اولین نتیجه جراحی بینی راضی نباشد. رینوپلاستی دوم به دلایل مختلفی از جمله نارضایتی از شکل بینی یا حل مشکلات ناشی از تنفس فرد انجام می شود.

رینوپلاستی و جراحی ترمیمی

در دو مبحث بالا انواع عمل های زیبایی و ترمیمی را توضیح دادیم. جراحی زیبایی و ترمیمی ترکیبی از جراحی زیبایی و جراحی ترمیمی است. به عنوان مثال، عملی که برای بینی چرب با پولیپ انجام می شود که نتیجه جراحی برای درمان پولیپ و کاهش سایز بینی است، نمونه ای از این نوع عمل است.

عوارض جراحی بینی

رینوپلاستی نیز مانند همه عمل های جراحی می تواند عوارض جانبی ایجاد کند. با افزایش تعداد درخواست های جراحی زیبایی، همیشه این نگرانی وجود دارد که استانداردهای لازم برای انجام این گونه عمل ها نیز بر همین اساس افزایش یابد.

دلایل مختلفی از جمله تقاضای زیاد برای عمل های زیبایی باعث شده است که انواع عمل ها و عمل ها با روش های مختلف وجود داشته باشد که هر کدام با دیگری رقابت می کنند و به طور کلی هر یک از این روش ها ساده هستند. بیایید اصولا و روشهای منطقی برای تغییر ظاهر قطعات جلویی روشهای بسیار ارزان ظاهر شده روشهای غیر فنی در مکانهای نامناسب با مواد بی کیفیت و تجهیزات غیربهداشتی. توسط افراد غیر متخصص انجام می شود.

به خاطر داشته باشید که انتخاب متخصص می تواند کمک زیادی به پیشگیری از عوارض جراحی بینی کند.

از عوارضی که در جراحی بینی می توان به آن اشاره کرد عبارتند از: خونریزی، عفونت، بی حسی، باقیمانده جای زخم، تورم صورت و از دست دادن دائمی اعصاب.

سپردن مسئولیت های حساس به افراد غیر متخصص می تواند منجر به این عوارض شود. به همین دلیل به شما توصیه می کنیم از بهترین متخصص و بهترین جراح بینی کمک و مشاوره بگیرید.
 

نکات قبل از جراحی بینی

در مورد مراقبت‌ها و دستورالعمل‌های مربوط به جراحی، توصیه‌های لازم را از متخصصان دریافت کنید

دو هفته قبل از عمل از مصرف الکل و سیگار خودداری کنید.

دو هفته قبل از جراحی از مصرف داروهایی مانند ایبوپروفن و آسپرین خودداری کنید زیرا مصرف این داروها باعث رقیق شدن خون می شود و ممکن است باعث خونریزی حین و بعد از جراحی شود.

آزمایشات پزشکی لازم به دستور پزشک را انجام دهید و اجازه دهید پزشک در مورد سابقه پزشکی شما صحبت کند.

هشت ساعت قبل از عمل چیزی نخورید.

مراقبت های بعد از رینیت

برای کاهش و بهبود آسیب دیدگی چشم تا 24 ساعت پس از جراحی، کمپرس خنک را روی چشمان خود قرار دهید.

سعی کنید به مدت 48 ساعت از غذای نرم و مایع استفاده کنید تا به عضلات صورت فشار نیاید.

در چند روز اول از صحبت کردن، باز کردن دهان و خندیدن زیاد خودداری کنید.

ترشحات خونی از بینی و گلو درد در روزهای اول طبیعی است و جای نگرانی نیست.

از دمیدن و دمیدن بینی خودداری کنید.

به مدت دو هفته پس از جراحی، هنگام خواب سر خود را بالاتر از بدن خود نگه دارید و سر خود را پایین نیاورید.

تا یک ماه پس از جراحی از بلند کردن و کشیدن اجسام سنگین خودداری کنید.

هنگام سرفه، دهان خود را تا حد امکان باز کنید تا فشار وارده بر بینی تان کاهش یابد.

شنا، سونا، جکوزی و آفتاب گرفتن حداکثر تا دو ماه ممنوع است.

اگر خونریزی رخ داد، از کمپرس سرد استفاده کنید.

از لباس های دکمه دار و گشاد برای پوشاندن بینی استفاده کنید تا فشار وارد نشود.

مراقب باشید هنگام خواب صورت خود را به بالش فشار ندهید زیرا می تواند شکل بینی شما را تغییر دهد.

بعد از دو هفته می توانید به آرامی راه بروید اما بعد از دو ماه می توانید ورزش های سنگین انجام دهید.

برای پاکسازی بینی باید از سرم و سواب پنبه ای مخصوص استفاده کنید که پزشک نحوه استفاده از آن را به شما آموزش می دهد.

استفاده از آنتی بیوتیک ها، مسکن ها و داروها باید طبق دستور پزشک متخصص مصرف شود.
 

مراجعه به صفحه مقاله:  https://payju.ir/content/لیست-پزشکان-متخصص-جراحی-بینی-در-شیراز 


موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 10726 ] [ امتیاز : 3 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]

قوانین برای گوگل

سه شنبه 6 تير 1402
21:28
آبان مگ

 


الگوریتم های گوگل با تغییر رفتار ما تکامل می یابند، تکنولوژی با خواسته ها و نیازهای ما تکامل می یابد، بنابراین موتورهای جستجو نیز باید تغییر کنند. به عنوان مثال، یک دهه پیش ما پلتفرم های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک، توییتر و پینترست را نداشتیم که به افزایش ترافیک به سایت های ما کمک کند.

ما به بهترین راه‌ها برای دستیابی به جستجوگران موبایل فکر نکردیم زیرا تا امروز این میلیون‌ها جستجوگر را نداشتیم، جایی که به نظر می‌رسد ترافیک موبایل یا بازاریابان یک شبه تغییر می‌کنند. آگاهی فوری از ابزارها و تکنیک های جدید؛

به همین دلیل، گوگل در پاسخ به این تغییرات سریع، مرتباً نحوه مدیریت رتبه‌بندی، لینک‌ها و به‌ویژه محتوا را بررسی می‌کند. اما در قلب الگوریتم تبدیل گوگل یک هدف ساده وجود دارد: ارائه بهترین تجربه ممکن برای کاربر...

در این مقاله، من، محمد سلاشوری، قصد دارم با ذکر چند مثال، مفهوم الگوریتم گوگل را بررسی کرده و مهم ترین الگوریتم های گوگل و الگوریتم مرغ مگس خوار خاص و کاربردی را به تفصیل با شما به اشتراک بگذارم.

الگوریتم گوگل چیست و چگونه کار می کند؟

در مورد موتورهای جستجو، مشکل این است که "چگونه می توان مرتبط ترین صفحات وب را برای این کلمات کلیدی خاص (یا عبارات جستجو) پیدا کرد.

«اینجاست که وجود الگوریتم‌ها معنا پیدا می‌کند.

الگوریتم‌ها به گوگل اجازه می‌دهند نتایج مرتبط را پیدا، مرتب‌سازی و برگرداند.

اصطلاح "الگوریتم" به روشی گام به گام بر اساس منطق برای حل یک مسئله خاص اشاره دارد.

الگوریتم گوگل یک سیستم پیچیده برای به دست آوردن اطلاعات است که از فهرست جستجوی صفحات وب استفاده می کند که حاوی کلمات کلیدی هستند که کاربران در جستجوی آن هستند.

به سرعت بهترین نتایج جستجوی ممکن را ارائه دهید. از دیدگاه علمی، الگوریتم ها در واقع مجموعه ای از فرمول ها هستند که مسائل را حل می کنند و مشکلات پیچیده و بزرگ یک توسعه دهنده وب سایت را به مسائل کوچکتر تبدیل می کنند.

سپس هر صفحه بر اساس چندین عامل مهم رتبه بندی می شود، از جمله:

تعداد دفعات مشاهده کلمات کلیدی در صفحه (محتوای با کیفیت)

وب سایت عالی و عالی

صفحات وب قدیمی را با الگوریتم های جدید به روز کنید

ساخت لینک های با کیفیت (بک لینک) از طریق سایت های قابل اعتماد.

سایت را موبایل پسند کنید (سئوی موبایل)

داشتن یک وب سایت با سرعت بارگذاری صفحه بالا

استفاده از نشانه گذاری طرحواره تایید شده توسط گوگل برای ارائه محتوای قابل فهم مانند عناوین و نتایج موتور جستجو

داشتن برندینگ قوی در وب سایت خود برای جلب جستجو و توجه بیشتر کاربران از شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام به وب سایت شما

داشتن دامنه قوی و با کیفیت (استفاده از کلمات کلیدی و برندینگ و کیفیت لینک)

استفاده از فاکتور HTTPS برای افزایش امنیت اطلاعات کاربران

تجربه کاربری خوب (زمان بیشتری که کاربر در سایت سپری می کند و تعداد دفعات و صفحاتی که کاربر از سایت بازدید می کند)

برخی از عوامل خارج از کنترل ما هستند، مانند سن وب‌سایت‌ها و نام‌های دامنه، اما بسیاری از این عوامل در کنترل ما هستند، مانند محتوای شخصی‌سازی شده، بهینه‌سازی روی صفحه و انتخاب کردن.

موتورهای جستجو از ترکیبی از الگوریتم ها و چندین سیگنال رتبه بندی برای نمایش رتبه بندی صفحات وب بر اساس ارتباط در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) استفاده می کنند.
 

اگر مشغول طراحی و نوشتن یک وب سایت هستید، علاوه بر اینکه توسط گوگل جریمه نمی شوید، باید تمام قوانین گوگل را رعایت کنید تا رتبه بالایی برای سایت خود کسب کنید.

اما اگر قوانین گوگل (موتور جستجو) را به طور کامل رعایت نکنید، با الگوریتم های مختلف شناسایی می شوید، در طول مسیر موتور گوگل وب سایت شما را آنالیز می کند و توسط گوگل جریمه می شوید.

یک توسعه دهنده وب سایت برای افزایش رتبه سایت خود نیاز به وجود الگوریتم هایی دارد.

الگوریتم های کاری:

محتوای سایت را بررسی کنید

بررسی وضعیت اتصال

نتایج جستجو را مرتب کنید

چند سال پیش، اگر روی یک نتیجه جستجو کلیک می‌کردید، با هزاران آگهی بی‌ربط و حتی پاپ‌آپ‌های آزاردهنده‌تر در پس‌زمینه مواجه می‌شد که واقعا آزاردهنده بود.

بنابراین، گوگل الگوریتم هایی (الگوریتم) نجات دهنده برای کمک به شناسایی و مبارزه با سایت های هرزنامه توسعه داده است.

در واقع این الگوریتم ها هستند که به کاربران یاد می دهند چگونه محتوای بهتری ارائه دهند و جایگاه سایت خود را بهبود بخشند و به جایگاه اصلی خود برسند.

در بین الگوریتم های گوگل، الگوریتم مرغ مگس خوار جریمه نمی شود.

نه تنها کاربران را با سرعت و دقت هدایت و راهنمایی می کند، بلکه مانند یک علامت راهنمایی و رانندگی عمل می کند که رانندگان و مسافران را به سرعت و ایمن به مقصد مورد نظرشان راهنمایی می کند و راه را به آنها می گوید.

با توجه به مثال بالا می توان فهمید که الگوریتم گوگل در واقع مجموعه ای از عوامل و دستورالعمل هایی است که وب سایت های مختلف را بر اساس ویژگی ها و مطابقت با قوانین گوگل متمایز می کند.

وجود این الگوریتم ها برای توسعه سایت ضروری است.

اول اینکه از ورود سایت های بی کیفیت جلوگیری می کند.

دوم، تعداد صفحات مرتبط و کاربران را افزایش می دهند.

جستجوی گوگل باید نیازها و اهداف کاربر را درک کند و بر اساس آن بهینه سازی کند.

مروری بر الگوریتم گوگل

گوگل در 13 ژانویه اولین به روز رسانی الگوریتم سال 2020 را منتشر کرد.

اهمیت این به روز رسانی الگوریتم افزایش می یابد زیرا غول موتور جستجو تایید می کند که آخرین به روز رسانی گوگل یک الگوریتم کلیدی است.

چرا الگوریتم های گوگل مهم هستند؟

گوگل برای تصمیم گیری بهتر در مورد هر ردیاب رتبه به اطلاعات زیادی نیاز دارد.

هرچه افراد هنگام جستجوی یک کلمه کلیدی خاص، نتایج مرتبط بیشتری کسب کنند، بهتر است.

اطلاعاتی که گوگل می تواند استخراج کند و برای جستجوگران دیگر ارسال کند دقیق تر است.

موتور جستجوی گوگل از یک الگوریتم برای بازدید از هر وب سایت و بررسی وضعیت هر سایت و قرار دادن بالاترین کیفیت صفحات در صفحه نتایج موتور جستجو استفاده می کند.

این به این معنی است که بهترین لینک های مرتبط با جستجوی شما از نظر تئوری جزو لینک هایی هستند که توسط گوگل فهرست شده اند و الگوریتم های تعیین اینکه آیا سایتی توسط گوگل تایید شده است یا خیر دائما در حال تغییر و به روز رسانی هستند.

یک تغییر کوچک در الگوریتم گوگل می تواند تاثیر زیادی بر هر وب سایتی داشته باشد.

در نتیجه تغییرات و به‌روزرسانی‌های الگوریتم، بسیاری از سایت‌ها با رتبه‌بندی پایین‌تر جریمه شدند، در حالی که سایر سایت‌ها افزایش قابل توجهی در ترافیک و بهبود رتبه‌بندی را تجربه کردند.

هر سال الگوریتم گوگل حدود 500-600 بار تغییر می کند، در حالی که اکثر این به روز رسانی ها بسیار جزئی هستند و اغلب حتی توسط کاربران و سئوی سایت انتخاب نمی شوند.

تاثیرگذارترین و مهم ترین الگوریتم های گوگل:

الگوریتم های برت (BERT)

این هوش مصنوعی گوگل است

الگوریتم به روز رسانی محتوا

محتوای با کیفیت و متنوع

الگوریتم به گوگل کمک می کند

این مربوط به رتبه بندی نتایج گوگل است که می تواند به طور ناگهانی موقعیت شما را برای یک یا چند کلمه کلیدی افزایش دهد.

الگوریتم مرغ مگس خوار

معنی یک عبارت جستجو را درک کنید و نتایج مربوط به کاربر را با سرعت و دقت بالا ارائه دهید

الگوریتم پانداها

در فوریه 2011، اولین فیلتر جستجو به عنوان بخشی از آپدیت پاندا معرفی شد.

این یکی از الگوریتم های سنتی گوگل است که کیفیت محتوا و میزان رضایت کاربر را از متن و متن ارزیابی می کند.

وظیفه این الگوریتم جلوگیری از محتوای بی کیفیت و تکراری است.
 

الگوریتم پنگوئن

در 24 آوریل 2012، گوگل اولین به روز رسانی پنگوئن را منتشر کرد.

مربوط به سایت های مجرمانه ای است که با خرید بک لینک و یا استفاده از لینک های سایت های معروف با رتبه بالا (جعل) سعی در افزایش رتبه سایت خود دارند که اصطلاحا به آن تکنیک نخ سیاه می گویند.

وب سایت هایی که پر از کلمات کلیدی تکراری و لینک های غیر طبیعی هستند توسط الگوریتم پنگوئن شناسایی و جریمه می شوند.

مثلا

خرید هدیه روز ولنتاین برای همسرتان قدم بزرگی است.

امسال، هدیه روز ولنتاین باید راهی برای بیان میزان دوست داشتن او باشد.

مطمئن شوید که هدایای روز ولنتاین به خوبی بررسی شده است.

وقتی امروز عشق خود را نشان می دهید، زندگی می کنید تا دوست داشته شوند. آیا برای انتخاب بهترین هدیه روز ولنتاین آماده اید؟

همانطور که می بینید کلمه کلیدی "هدیه روز ولنتاین" چندین بار در این محتوای ظریف ذکر شده است.

این کلمه کلیدی برخلاف دستورالعمل های وب مستر گوگل است.

الگوریتم حمام

این الگوریتم نزدیک ترین و بهترین مکان جستجو شده توسط کاربر را پیدا می کند.

الگوریتم رتبه بندی مغز

این الگوریتم مبتنی بر هوش مصنوعی است، وظیفه این الگوریتم شناسایی عبارت مورد نظر کاربر و نشان دادن بهترین پاسخ و بهینه سازی رتبه نتایج جستجو است.

سندباکس گوگل

گوگل حضور و فعالیت دائمی وب سایت های مکان موقت (زمین بازی) را تضمین نمی کند

تفاوت بین الگوریتم های پاندا و پنگوئن

به روز رسانی پاندا بیشتر در مورد محتوای با کیفیت است

در حالی که پنگوئن می‌خواهد هرزنامه‌ها یا لینک‌های توهین‌آمیزی را که سعی در دستکاری هر مسیر رتبه‌بندی موتورهای جستجو دارند، حذف کند.

نظارت بر هر دو تحول مهم است. وقتی سایت شما توسط پاندا جریمه می شود، احتمال زیادی وجود دارد که پنگوئن روی سایت شما تأثیر بگذارد.

الگوریتم مرغ مگس خوار

در 26 سپتامبر 2013، گوگل یکی از مهم ترین پیشرفت ها را در الگوریتم موتور جستجوی خود منتشر کرد.

مرغ مگس خوار به گوگل یک وب سایت "واقعی و سریع" ارائه می دهد که در آن جستجوگران می توانند با وارد کردن کلمه کلیدی در موتور جستجو به راحتی آنچه را که به دنبال آن هستند پیدا کنند.

همانطور که از نام این الگوریتم پیداست، دقیق ترین، سریع ترین و دقیق ترین الگوریتمی است که در سال 2013 وارد گوگل شد و از ویژگی های اصلی این الگوریتم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

سرعت و دقت آن در تجزیه عبارتی که کاربر جستجو می کند بسیار سریع است

در زمان کمتری بهترین نتیجه را به کاربر می دهد

عبارات و کلماتی را که کاربر جستجو می کند را درک می کند و هدف جستجوی کاربر و تفاوت بین کلمات را شناسایی می کند.

همین را می فهمد و به گوگل کمک می کند تا بهترین نتایج را به کاربر ارائه دهد.

به عنوان مثال، الگوریتم مرغ مگس خوار تفاوت بین قیمت یخچال و بستنی های طبیعی را تشخیص می دهد و آن را به گوگل ارسال می کند تا محتوای مربوط به هر کدام را که کاربر جستجو می کند ارائه دهد.
 

این الگوریتم با کمک نمودار دانش گوگل دقیقاً نتایج مورد نظر را به کاربران می دهد و درک عمیقی از جستجوی کاربران دارد.

به عنوان مثال، اگر فقط بهترین رستوران های کره ای را جستجو کنید و جملات کامل سوال ننویسید، وضوح و دقت این الگوریتم بهترین رستوران های کره ای تهران را به شما نشان می دهد، زیرا موقعیت مکانی شما را تشخیص می دهد و در غیر این صورت، این کار را انجام می دهد. بهترین رستوران های کره را به شما نشان می دهد.

تصویر دانش گوگل

تا به حال، هر زمان که به نتایج جستجوی گوگل یا جریمه های گوگل اشاره شده است، احتمالا این سوال برای شما پیش آمده است که گوگل چگونه می داند کاربر چه کلمات کلیدی یا عباراتی را جستجو کرده است.

گوگل به عنوان فردی که فکر می کند و مطالعه می کند، تمام محتویات صفحات مرجع را مطالعه می کند تا بتواند دانش و دانش خود را به طور مستمر به روز کند که به آن نمودار دانش گوگل می گویند.

نمودار دانش گوگل 0 تا 100 نتیجه جستجو در صفحات مختلف به کاربران می دهد، به عنوان مثال اگر بیوگرافی یک بازیگر را جستجو کنید، تمام فیلم ها و سریال های بازیگر و کارگردان را به شما نشان می دهد.

به عبارت دیگر، این به روز رسانی برای بهبود ارائه نتایج برای کلمات کلیدی خاص طراحی شده است، نه فقط کلمات کلیدی، بلکه آنچه ما آن را "هدف کلمات کلیدی" می نامیم.

به یک معنا، پانداها و پنگوئن‌ها به‌روزرسانی‌های تدریجی الگوریتم‌های موجود بودند و مرغ مگس‌خوار الگوریتم جدیدی بود.

این الگوریتم جدید از بیش از 200 عامل رتبه بندی برای تعیین ارتباط و کیفیت یک سایت معین استفاده می کند.

مرغ مگس خوار به عنوان یک خط تقسیم سئو قدیمی را از جدید متمایز می کند.

مراقب باش

مرغ مگس خوار از عبارات کلیدی دم بلند به جای کلمات کلیدی استفاده می کند.

سایت هایی که از کلمات کلیدی طولانی استفاده می کنند بسیار موفق بوده اند.

91٪ از ترافیک جستجو از کلمات کلیدی دم بلند است.

تمرکز بر کلمات کلیدی دم بلند شما در حال ایجاد ترافیک برای سایت خود هستید. این شما را برای بازدیدکنندگان بیشتر و پیوندهای بیشتر در طول زمان آماده می کند.

به عنوان مثال: کلماتی مانند "قهوه خانه" یا "قهوه میامی" چیزی پیدا نمی کنند.

با این حال، کلمات کلیدی دم بلند مانند "بهترین کافی شاپ در میامی" ممکن است رقابت کمتری داشته باشند، اما برای مخاطبان شما مناسب هستند.

این رویکرد برای تحقیق کلمات کلیدی و ایجاد محتوا با به روز رسانی مرغ مگس خوار ترکیب شده است.

الگوریتم مرغ مگس خوار قوانینی را برای بهبود سئوی صفحه تعریف کرد

از تکرار کلمات کلیدی خودداری کنید و از مترادف یا همان گروه کلمات کلیدی استفاده کنید. به عنوان مثال، طبق گفته گوگل، لامپ ها و لامپ ها یک مفهوم را بیان می کنند.

با استفاده از زبان نشانه گذاری گوگل (شما)، گوگل بهتر می تواند یک صفحه وب را درک کند، برای مثال تشخیص می دهد که محتوای این صفحه بازی است یا هنری.

نرخ پرش را کاهش دهید، برای این منظور عناصر ساده مختلف مانند جداول و نمودارها و غیره را اضافه کنید. محتوای موجود در وب سایت برای افزایش زمان حضور کاربر در وب سایت.

در حال حاضر معنا و مفهوم سئو در رابطه با الگوریتم چیزی جز بهبود تجربه جستجوی کاربر با استفاده از الگوریتم مرغ مگس خوار نیست، به جای جستجوی طولانی مدت می توان با نشان دادن کلمه کلیدی مورد نظر نتایج جستجو را بهبود بخشید.

تاکید بر الگوریتم مرغ مگس خوار

از کلمات کلیدی دلخواه استفاده کنید

از انکر تکست صحیح استفاده کنید

مقالات یا محتوای کوتاه برای مخاطبان خاص

استفاده از تصاویر و ویدئو در تولید محتوا

انکر تکست چیست؟

به تمام حروف و کلمات یک محتوا یا مقاله که به وب سایت یا مقاله (لینک) دیگری لینک شده اند، متن قابل کلیک می گویند.

انکر تکست ها رتبه صفحه را در موتورهای جستجو افزایش می دهند.

نشانه جریمه شدن وبسایت شما توسط گوگل

جزر و مد ترافیک ورودی

شاید واضح ترین نشانه جریمه افت ناگهانی رتبه SERP سایت شما باشد.

به عنوان مثال، اگر سایت شما برای مدتی از صفحه اول گوگل خارج شود، ترافیک سایت شما تقریباً بلافاصله تأثیر می گذارد.

هر از چند گاهی باید رتبه وب سایت خود را در گوگل بررسی کنید، اگرچه گاهی اوقات کاهش جزئی رتبه ممکن است به دلیل بهبود رتبه وب سایت رقیب شما باشد.

تنبیه دست

گوگل از طریق پلتفرم Webmaster Tools به صاحبان سایت های جریمه شده پیام می فرستد. در Webmaster Tools، صاحبان سایت می توانند لیستی از تخلفات سایت را مشاهده کنند.

Webmaster Tools می تواند به شما در شناسایی مسائلی مانند جریمه های احتمالی محتوای تکراری کمک کند (ما در مقاله ای جداگانه به کنسول جستجو خواهیم پرداخت).

اگر قبلاً سیستم عامل را نصب کرده اید، وارد شوید، Search Appearance و سپس HTML Enhancements را از منوی کشویی انتخاب کنید.

سپس گوگل لیستی از مشکلات احتمالی را ارائه می دهد و به شما اجازه می دهد اقدامات لازم را برای رفع آنها انجام دهید.
 

همه جریمه های الگوریتم شدت یکسانی ندارند.

جریمه الگوریتم

دانش گوگل

اگر پیامی از Google دریافت نکردید. توجه داشته باشید که توسط گوگل جریمه شده اید و این یک جریمه خودکار است.

کلمات کلیدی وب سایت شما در جستجوی گوگل قابل مشاهده نیستند (این جریمه حذف نمی شود)

جستجوی لینک شما در گوگل نتیجه ای نداشت

زمان هایی که گوگل سایت شما را ایندکس می کند عبارتند از:

کارهایی مانند خرید لینک انجام دهید

لیست های اسپم

کلمه کلیدی

ویروس ها یا بدافزارها را در وب سایت پخش کنید.

نکته آخر:

تنها کاری که برای بهبود رتبه سایت خود باید انجام دهید این است که پیوندهایی را به روشی مقیاس پذیر و ارگانیک ایجاد کنید و بر ارائه محتوای با بالاترین کیفیت (خواه یک پست وبلاگ نوشته شده یا یک اینفوگرافیک خلاقانه) تمرکز کنید تا ترافیک را افزایش دهید. تعداد بازدید را تنظیم کنید. به وبلاگ شما
 

منبع مقاله: https://blogten.ir/mag-google-algorithm/ 


موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 135 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]

آهنگ جدید فرزاد فرزین به نام «تمومش کن»

يکشنبه 28 خرداد 1402
11:09
آبان مگ

 متن آهنگ فرزاد فرزین تمومش کن

نشد که بشه خودتم میدونی

 

من عاشقتم چی ازم میدونی

 

وقتی دلت نیست نمیشه کنارم بمونی

 

نشد که بشه خودمم میدونم

 

زیادی حساب کردم میتونم

 

عاشقت باشم تا همیشه بمونم

 

تمومش کن دیگه خسته شدیم

 

ما باختیم و تازه برنده شدیم

 

ما واسه هم سم کشنده شدیم

 

تمومش کن تو ادامه نده

 

ببین که چه کردی با حال بده

 

اونی که دوست داشت قیدتو دیگه زده

 

تمومش کن دیگه خسته شدیم

 

آخر تو میمونی و خاطره هات همیشه

 

هیشکی واسه من مثل تو نبود و نمیشه

 

با این همه غم بزار زل بزنم به اون چشات

 

چه جوری تو هنوز اینجایی و خالیه جات؟

 

تمومش کن دیگه خسته شدیم

 

ما باختیم و تازه برنده شدیم

 

ما واسه هم سم کشنده شدیم

 

تمومش کن تو ادامه نده

 

ببین که چه کردی با حال بده

 

اونی که دوست داشت قیدتو دیگه زده

 

تمومش کن دیگه خسته شدیم

 

آهنگ جدید فرزاد فرزین به نام «تمومش کن»


موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 153 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]

قرار دادن اساتید قوی

سه شنبه 23 خرداد 1402
14:06
آبان مگ

 مهم‌ترین خدمات تدریس خصوصی استادبانک کدامند؟

وقتی به داشتن یک معلم خصوصی یا شرکت در کلاس های خصوصی فکر می کنید، به چه نکاتی فکر می کنید؟ انتظار دارید از طریق آموزش خصوصی چه خدماتی دریافت کنید؟ انتظارات شما از کلاس های خصوصی چیست و چه عوامل و مزایایی باعث شد به فکر استخدام معلم خصوصی باشید؟

آیا از معلم خصوصی به غیر از تصحیح نقاط ضعف و کمک به موفقیت در امتحان انتظار دیگری دارید؟ آیا به ذهنتان خطور کرده است که می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن کوتاه ترین مسیر را برای پیشرفت علمی طی کنید؟ برای رسیدن به موفقیت و موفقیت تحصیلی در تمام امتحانات مهم مدرسه، رقابتی و دانشگاهی به چه ابزارهایی نیاز دارید؟

پاسخ به تمامی این سوالات به شما کمک می کند تا مسیر درست را انتخاب کنید، بستر آموزشی استادبانک نسبت به سایر مراجع قادر به پاسخگویی بهتر و کاملتر به تمامی این سوالات است، برای دریافت پاسخ به این سوالات مهم می توانید 5 دقیقه بمانید و ارسال کنید باید مطالب داده شده را مطالعه کنید. مواد تا انتها

یک معلم خصوصی را انتخاب کنید؛ یک راه سریع برای یادگیری

گاهی برای رسیدن به موفقیت تحصیلی از روش های گران قیمت استفاده می کنیم. به عنوان مثال، برای یادگیری زبان انگلیسی از صفر، می دانیم که بهترین راه رفتن به مدرسه است. اما برای ما مهم نیست که آیا روش انتخاب شده راهی سریع برای یادگیری زبان انگلیسی است یا خیر. چنین انتخاب اشتباهی می تواند هزینه های گزافی را به همراه داشته باشد زیرا فرآیند یادگیری در یک دوره طولانی انجام می شود و ما باید برای کل دوره هزینه بپردازیم. اما تا زمانی که روش سریع تری به نام معلم خصوصی وجود دارد، دلیلی برای استفاده از روش های پرهزینه و زمان بر وجود ندارد و با استفاده از معلم خصوصی می توانید در زمان کمتر و با همان هزینه به نتیجه دلخواه برسید. . مانند مدرسه یا ارزان تر. استفاده از کلاس خصوصی استادبانک کوتاه ترین و بهترین راه یادگیری است.

برای یادگیری سریع و دستیابی به موفقیت تحصیلی، سایت تدریس خصوصی استادبانک برای هر موضوع و مهارتی که ممکن است با آن دست و پنجه نرم کنید، معلمان قوی و باسوادی جذب کرده است. اگر وارد فرآیند جذب مدرس خصوصی در سایت استادبانک و همچنین تمامی دوره ها و مهارت هایی که این سایت آموزش می دهد، شگفت زده خواهید شد.

قرار دادن اساتید قوی

پیدا کردن یک معلم شایسته که عضو یک انجمن آموزشی معتبر نباشد بسیار دشوار است. پلتفرم استادبانک این سایت را در اختیار شما قرار داده است که می توانید از بین بیش از 2000 مدرس فعال و قوی در زمینه تدریس خصوصی معلم مورد نظر خود را انتخاب کنید. برای ایجاد این سایت، استادبانک از فیلترهای ویژه ای برای انتخاب اساتید استفاده کرد. به عنوان مثال، تمامی سوابق تدریس هر معلم در چندین مؤسسه آموزشی، ضمن بررسی تعداد دانش آموزان تأیید شده، مورد ارزیابی قرار گرفت. در این پلتفرم هر استاد فقط می تواند دروس مرتبط با موضوعی را که مطالعه کرده است تدریس کند و چندین سال تجربه تدریس آن درس را با روش های مختلف دارد.

تمام رتبه بندی ها به صورت امتیاز و ستاره در پروفایل هر معلم نمایش داده می شود. بیوگرافی و کتاب کار هر معلم گواهی بر صحت ارزشیابی است و شما به راحتی می توانید اطلاعات این معلم را مشاهده کنید.

شناسایی معلمان خصوصی برای تدریس

شناخت کامل و اعتماد به یک معلم فردی دشوار است. اطلاعات حرفه ای و آموزشی معلم همیشه در اختیار شما قرار نمی گیرد. هیچ سازمان یا مدرسه ای همه این اطلاعات را به شما نمی دهد. اما با استفاده از پلتفرم استادبانک می توانید قبل از جلسه اول شناخت دقیق تری از استاد خود پیدا کنید.

برای ارزیابی کیفیت تدریس هر استاد می توانید از نظرات شاگردان سابق ایشان در قسمت نظرسنجی استفاده کنید. برای ارزیابی سطح تجربه و تحصیلات هر معلم می توانید از اطلاعات رزومه تحصیلی و سوابق تدریس آنها استفاده کنید. با مشاهده امتیازات و ستاره های هر استاد می توانید عملکرد او را در جلسات تدریس خصوصی بسنجید. در واقع استادبانک تمامی اطلاعاتی را که برای یافتن استاد راهنما مناسب نیاز دارید را در اختیار شما قرار می دهد که این یک مزیت برای این بستر تدریس خصوصی است.

هزینه شهریه خصوصی بستگی به بودجه دانشجو دارد

برای بسیاری از والدین و دانش آموزان، مهم است که هزینه تدریس خصوصی متناسب با توانایی های معلم مربوطه باشد. آیا مبلغی که برای تدریس معلم پرداخت می شود با کیفیت تدریس او متناسب است؟ استادبانک شرایطی را ارائه می دهد که شما فقط برای مهارت های تدریس استاد مربوطه پرداخت می کنید. زیرا استادبانک با توجه به صلاحیت و مهارت تدریس معلمان را جذب می کند و هزینه هر جلسه را با توجه به این مهارت ها تعیین می کند.

در استادبانک، اساتید بر اساس سوابق تدریس از یک ستاره تا پنج ستاره و بالعکس رتبه بندی می شوند. بنابراین اگر کیفیت تدریس استاد برای شما مهم است مانند هزینه و قیمت کلاس خصوصی، می توانید در قسمت رتبه بندی استاد و با توجه به میزانی که برای هر درس خصوصی می خواهید، معلم مناسب را انتخاب کنید.

ارائه آموزش در مورد تمام مهارت های مورد نیاز برای فرصت های کار و تحصیل

برای یادگیری چه درس ها و مهارت هایی به یک معلم خصوصی نیاز دارید؟ اطمینان حاصل کنید که به راحتی به Ostabank دسترسی دارید. استادبانک برای تمامی مقاطع تحصیلی و تمامی دروس از مقطع ابتدایی تا متوسطه و دروسی مانند فیزیک و کنکور دارای معلمان شایسته می باشد. همچنین در استابانک می توانید از قابلیت های اساتید حرفه ای برای اکثر دوره های دانشگاهی بهره ببرید. برای یافتن شغلی پردرآمد می‌توانید برای آموزش مهارت‌های مختلف مانند زبان‌های برنامه‌نویسی و استفاده از نرم‌افزارهای مختلف به استابانک مراجعه کنید.

ضمناً در سایت مدرس زبان امکان دریافت بورسیه تحصیلی از گرنت کانادا، گرنت آمریکا و سایر کشورها و همچنین سرکار رفتن و کسب نمره بالا در آزمون های آیلتس و تافل فراهم شده است. . استادبانک دارای مدرسان خصوصی برای کلیه دوره های آموزشی پایه و همچنین مهارت های حرفه ای مانند نرم افزار، زبان های خارجی، برنامه نویسی و موسیقی می باشد.

با کمک استادبانک به موفقیت تحصیلی دست یابید

با دسترسی به بستر تدریس استادبانک می توانید برای کلاس های تدریس خصوصی درخواست دهید و از خدماتی مانند دسترسی به مجله آموزشی استادبانک برای مطالعه مقالات علمی و مشاوره در زمینه های مختلف و همچنین انتخاب مدرس آنلاین یا حضوری بهره مند شوید. . -face -do کلاس تدریس. در ضمن برای مطالعه منابع مطالعاتی و نمونه سوالات امتحانی می توانید از اپلیکیشن استادبانک استفاده کنید.

با بستر استادبانک نیازی به موفقیت در تحصیل و کسب مقام های بالا نیست و با این بستر می توانید بذر امید را در دل خود بکارید. با استادبانک دیگر کلمه «نمی‌توان» معنی نمی‌دهد، بلکه هدف اصلی خواستن و توانستن می‌شود. برای دستیابی به بهترین نتیجه بلافاصله به سایت تدریس خصوصی استادبانک مراجعه کنید و یا با شماره تلفن 02191005343 تماس بگیرید، همیشه می توانید برای انتخاب درست با تیم پشتیبانی استادبانک تماس بگیرید.
 


موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 87805 ] [ امتیاز : 3 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]

لیست بهترین و پرفروش ترین فیلم های ترسناک جهان

يکشنبه 21 خرداد 1402
12:26
آبان مگ

 

بهترین فیلم های ترسناک در دنیا چه فیلم‌هایی هستند؟ اگر به دنبال یک مقاله همه جوره برای سلایق مختلف هستید که بتواند برای شما بهترین فیلم های ترسناک در دنیا را از جنبه‌های مختلف دسته‌بندی کند، پیشنهاد می‌کنیم در این مقاله تا انتها با ما همراه باشید. ژانر ترس که با نام Horror شناخته می‌شود، یکی از ژانرهای محبوب در دنیا است که می‌تواند درونمایه و محتوایی اهریمنی، ماورایی، مرموز و هیجان انگیز داشته باشد. در این مقاله می‌خواهیم بهترین‌ فیلم‌های هر زیرشاخه از ژانر وحشت را بررسی کنیم.

 

لیست ترسناک ترین فیلم های جهان

یکی از ژانرهایی که می‌توان آن را بسیار منحصربفرد و پرهیجان دانست، ژانر ترس یا وحشت است که به صورت مستقل برای آن فیلم‌های مختلفی هرسال تولید می‌شود. معمولا بهترین فیلم های ترسناک در ترکیب با ژانرهای دیگری مانند رمزآلود یا اکشن ساخته می‌شود تا حس ترس و هیجان را در مخاطب به شدت افزایش دهد. ژانر ترس که با نام Horror فیلم‌های آن دسته‌بندی می‌شود توانسته است طیف مخاطبین خاص خود را در جوامع مختلف داشته باشد.

 

در ادبیات، وحشت ژانری از داستان و نیز فیلم‌ها است که هدف آن ایجاد احساس ترس، وحشت، دافعه و هیجان در مخاطب است. به عبارت دیگر، فضایی از وحشت را ایجاد می‌کند. تعریف این اصطلاح بر واکنش ناشی از احساس ترس شما تأکید می‌کند.

 

ژانر ترس می‌تواند درونمایه‌ای ریشه در مذهب، فولکلور و تاریخ داشته باشد. تمرکز بر موضوعات، ترس‌ها و کنجکاوی‌هایی که به طور مداوم انسان‌ها را چه در قرن 12 و 21 آزار داده و می‌دهد، اصلی‌ترین سوژه‌های فیلم‌های ترسناک می‌باشند. وحشت، از عمیق‌ترین ترس‌های مخاطب ایجاد می‌شود و ترسناک‌ترین و گیج‌کننده‌ترین چیزهای زندگی که می‌تواند شامل مرگ، شر، قدرت‌ها یا موجودات ماوراء طبیعی، زندگی پس از مرگ، جادوگری و … باشد را در مرکز توجه قرار می‌دهد. سبک ترس می‌تواند شامل سه دسته زیر باشد:

ترس گوتیک: ژانر ترس گوتیک که به عنوان داستان گوتیک یا فانتزی گوتیک نیز شناخته می‌شود، سبکی تیره از داستان است که ترکیبی از وحشت و رمانتیسم می‌باشد. این نوع ژانر، لذت‌های هنری ادبیات رمانتیک را با عناصر ترسناک وحشت ترکیب می‌کند و آن را به شکلی اغوا کننده و دلنشین ترسناک می‌سازد. داستان‌های ترسناک گوتیک هم با عناصر ماوراء الطبیعه و هم بدون آن نوشته می‌شوند، اما همیشه ماهیت مرموز دارند.

وحشت فراطبیعی: سبک ترسناک فراطبیعی اثری تخیلی است که برای پیشبرد داستان به شدت بر عناصر ماوراء طبیعی تکیه دارد و شامل چیزهایی مانند ارواح، هیولاها، شیاطین، بیگانگان، جادوگری، زامبی‌ها و غیره است. منبع اصلی وحشت در این نوع ژانر ماوراء طبیعی، واکنش انسان به مواجهه با ناشناخته‌ها است. معمولاً در بحبوحه یک درگیری جدی، اتفاقات این فیلم‌ها رخ می‌دهد که شامل تسخیر، تصرف، تهاجم، نفرین یا فال و غیره است.

وحشت غیر ماوراء طبیعی: همچنین سبک ترسناک غیر فراطبیعی اثری تخیلی است که عناصر ماوراء طبیعی را در بر نمی‌گیرد. منبع ترس در آن، از این ایده ناشی می‌شود که آنچه در داستان اتفاق می‌افتد می‌تواند به طور قابل قبولی در زندگی واقعی رخ دهد که معمولاً شامل احتمال مرگ می‌شود. این سبک ایده آل برای داستان‌های جنایی ترسناک یا اسرارآمیز بیشتر استفاده می‌شود.

لیست ترسناک ترین فیلم های جهان

 

بهترین فیلم های ترسناک 2021

حال که کمی راجع به ژانر وحشت و دسته‌بندی‌های آن صحبت کردیم، با ما همراه باشید تا به معرفی بهترین فیلم های ترسناک بپردازیم. تعداد کمی از ژانرها به اندازه ژانر وحشت، طرفداران قوی دارند. با طیف گسترده‌ای از زیرژانرها و دسته‌های مختلف، در سال 2021 تاکنون شاهد تولید فیلم‌های جالب و خوبی در سبک ترسناک بوده‌ایم که در ادامه به ذکر بهترین فیلم های ترسناک 2021 می‌پردازیم.

 

جدیدترین فیلم های ترسناک

 

Titane: فیلم ترسناک فرانسوی به نام تایتان را می‌توان رتبه اول در بهترین فیلم های ترسناک سال 2021 عنوان کرد که داستان آن، زن جوانی را دنبال می‌کند که پس از یک تصادف رانندگی در دوران کودکی، صفحه‌ای فلزی در سرش کاشته شده است. در حالی که به مرور زمان، او بزرگ می‌شود اما به یک قاتل زنجیره‌ای تبدیل شده و توسط یک ماشین باردار می‌شود. تعداد کمی از فیلم‌ها به اندازه فیلم Titane هستند که به استفاده از تصاویر ترسناک بدن برای انتقال داستان‌های تمثیلی خود ادامه می‌دهد. این فیلم تحریک‌آمیز و در مواقعی آزاردهنده است، می‌تواند مطمئناً قابل تامل و جذاب باشد و تایتان را به بهترین فیلم ترسناک سال 2021 تاکنون تبدیل کرده است. امتیاز این فیلم در IMDB تاکنون 6.8 از 13 هزار رای ثبت شده است.

Fear Street Part Two: دومین مورد از لیست جدیدترین فیلم‌ های ترسناک 2021، می‌توان به فیلم خیابان ترس (قسمت دوم) اشاره نمود. این فیلم در ادامه، از جایی که فیلم قبلی متوقف شد، شروع می‌شود و همچنان به داستان نفرینی می‌پردازد که Shadyside را آزار می‌دهد. این بار داستان به دنبال گروهی از نوجوانان در سال 1978 که تلاش می‌کنند از قتل عام در یک کمپ تابستانی جان سالم به در ببرند، روایت می‌شود. در داستان این فیلم اینطور آمده است که پس از وقایعی که در قسمت اول رخ داده است، دینا به دنبال دختری به نام زیگی بزمن می‌رود که در سال 1978 توانسته است از ساحره‌ فرار کند. هدف از این کار، فهمیدن راز رهایی از دست این جادوگر است. امتیاز ثبت شده برای این مورد از بهترین فیلم های ترسناک 2021، 6.7 از بین 52 هزار رای می‌باشد.

Fear Street Part Three: رتبه سوم این لیست از جدیدترین فیلم های ترسناک در سال 2021 را باید به نسخه سوم فیلم خیابان ترس داد که به عنوان پایانی از سه گانه خیابان ترس، داستان را با کاوش در منشأ سارا فیر و آشکار ساختن اینکه چگونه تاریخ شهر کلید توقف نفرین در سال 1994 امروزی را دارد، به اوج می‌رساند. این نسخه توانست کار موثری را در ایجاد تعادل بین لحن‌های مختلف داستان‌های فرعی در سال‌های 1666 و 1994 انجام دهد، طوریکه همه آن‌ها را با هم جمع کرده تا نتیجه‌ای رضایت‌بخش برای این سه‌گانه برای مخاطبین خود ارائه کند. فیلم از فضایی قوی و داستانی احساسی برای برقراری ارتباط با قطعه پایانی پازل که در این نسخه به خوبی رعایت شده است و انتهای فیلم سینمایی در قسمت پایانی را هیجان انگیز کرده است. امتیاز این فیلم 6 از بین 42 هزار رای می‌باشد.

Lamb: کمپانی A24 اخیراً به خاطر انتشار فیلم‌های ترسناک آرام سوز و عمیق شهرت پیدا کرده است و آخرین نسخه از بهترین فیلم های ترسناک خود را با نام، Lamb در سال 2021 منتشر کرد. این فیلم داستان زوجی بدون فرزند را روایت می‌کند که یک هیبرید مرموز انسان و گوسفند را کشف می‌کنند و آن را به عنوان فرزند خود، پذیرفته و شروع به بزرگ کردن آن می‌کنند. اگرچه این فیلم ممکن است به اندازه فیلم‌های دیگر ترسناک نباشد، اما به عنوان یک فیلم ترسناک روان‌شناختی شناخته می‌شود که از سبک خیره‌کننده و فضای ترسناک خود برای ارائه استعاره‌ای هیجان‌انگیز و احساسی درباره غم و اندوه و حس از دست دادن استفاده می‌کند. برای کسانی که به دنبال به چالش کشیدن و تحریک شدن توسط یک فیلم ترسناک هستند، فیلم “بره” می‌تواند ارزش دیدن داشته باشد. امتیاز این فیلم در IMDB امتیاز 6.4 از 6.5 هزار رای کاربران می‌باشد.

The Conjuring: The Devil Made Me Do It: مورد آخر از لیست جدیدترین فیلم های ترسناک در این قسمت، فیلم The Conjuring است که The Conjuring: The Devil Made Me Do It با الهام از یک داستان واقعی، داستان پرونده‌های اد و لورین وارن را ادامه می‌دهد؛ زیرا آنها با مردی روبرو می‌شوند که ادعا می‌کند در نتیجه تسخیر شیطانی مرتکب قتل شده است. فیلم کمی ناهموار است و دارای سکانس‌های واقعاً ترسناک و دلهره‌آوری است. این فیلم به طور کامل پتانسیل فرضیه خود را به حداکثر نمی‌رساند. با این حال، حضور وارن‌ها و برخی لحظات قوی به ارتقای فیلم نسبت به دیگر فیلم‌های ترسناک 2021 کمک می‌کند. امتیاز این مورد از بهترین فیلم های ترسناک 2021، امتیاز 6.3 از 92 هزار رای می‌باشد.

بهترین فیلم های ترسناک 2021

 

بهترین فیلم های ترسناک تاریخ

بهترین فیلم‌ های ترسناک تاریخ، تنها فیلم‌هایی نیست که بتوانند مخاطب خود را از ترس میخکوب کنند.  بهترین فیلم‌های ترسناک چیزی بیشتر از ارائه انبوهی از فوبیاها و ترس‌های جدید را به مخاطبان خود ارائه می‌کنند؛ زیرا کارگردان‌ها می‌خواهند اثری ماندگار را در ذهن شما ایجاد کنند. اکثر بهترین فیلم ‌های ترسناک بسیار هوشمندتر از این‌ها هستند. آنها ضعف‌های ما را شکار می‌کنند و دنیای عادی ما را به چیزی وحشتناک و اغلب ترسناک تبدیل می‌کنند. به طور مثال، قبل از اینکه شما فیلم آرواره‌ها (Jaws) را تماشا کنید، دریا بسیار جذاب به نظر می‌رسید، اما حالا چطور؟ در ادامه می‌خواهیم چند مورد از بهترین فیلم های ترسناک در طول تاریخ را برای شما ذکر کنیم که عبارتند از:

 

The Shining

جک تورنس(با بازیگری جک نیکلسون)، نویسنده مشتاق و معتاد الکلی که در حال بهبودی و درمان است، همسرش وندی و پسر با استعدادش، دنی، را به هتلی به نام Overlook در کلرادو که یک هتل دور افتاده و منزولی است، می‌آورد. جک تورنس در هتل منزوی Overlook به عنوان سرایدار زمستانی استخدام می‌شود، به این امید که سد نویسندگی خود را درمان کند. سد نویسندگی، وضعیتی است که در آن نویسنده توانایی نگارش و تولید محتوای جدید را از دست داده یا این تواناییی در او کند می‌شود. او به همراه همسرش، وندی (با بایزگیری شلی دووال)، و پسرش، دنی (با بازیگری دنی لوید) که از نظر روانی به ستوه آمده و مشکل دارد، ساکن می‌شود. از آنجایی که نوشته‌های جک به جایی نمی‌رسد و وضعیت دنی نگران کننده‌تر می‌شود، جک اسرار تاریک هتل را کشف می‌کند و شروع به کشف یک دیوانه قاتل جهنمی می‌کند که قصد دارد خانواده‌اش را وحشت زده کند.جوان ایرانی (irjavan.com)

 

دلیلی وجود دارد که این فیلم را به عنوان اولین مورد از بهترین فیلم های ترسناک تاریخ برای شما ذکر کردیم. Shining در واقع یک فیلم با نگرش منفی است. از بازی جنون آمیز جک نیکلسون در نقش مردی که به جنون مرگبار فرو می‌رود تا کارگردانی بی‌امان کوبریک، در حالی که ما هیپنوتیزم‌های دنی در حال گشت و گذار در راهروهای هتل را دنبال می‌کنیم، این فیلمی است که هرگز به شما اجازه نمی‌دهد احساس امنیت کنید.

 

کارگردان: Stanley Kubrick

بازیگران: Jack Nicholson، Shelley Duvall، Danny Lloyd، Scatman Crothers و Barry Nelson

ژانر: درام، ترسناک

امتیاز در IMDB: امتیاز 8.4 از بین 951 هزار رای

The Texas Chain Saw Massacre

فیلم‌های ترسناک زیادی وجود دارد اما در این میان، نمایش‌هایی وجود دارند که شما را در یک کابوس واقعی فرو می‌برند. فیلم “قتل عام اره زنجیری تگزاس” اثر توبی هوپر، با منظره‌ای وحشتناک شروع می‌شود. برخی از عناوین فیلم‌ها مبهم هستند و به شما اجازه می‌دهند تا به تدریج معنای آن‌ها را بفهمید و روایت به آرامی مانند گلی ظریف در چای جلوی چشمانتان باز شود. در این فیلم از بهترین فیلم های ترسناک تاریخ، هیچ چیز ظریفی به کار گرفته نشده است؛ همانطور که از نام آن پیداست، قتل عام با اره برقی، ابزاری بی‌پرده و ترسناک است. داستان فیلم راجع به دسته‌ای (5 نفر) از جوانانی است که در هنگام سفر خود به ایالت تگزاس، گم می‌شوند. این گروه در هنگام مسیر عبور خود، فردی را با رفتارهای عجب در خود راه می‌دهند و کم کم اما به دام می‌افتند. به دام خانواده‌ای که در این نزدیکی‌ها خانه دارد و از قضا آدم خوار هستند.

 

هرچند این فیلم در زمان انتشار خودش در سال 1974، در رده‌بندی فیلمی با خشونت بسیار بالا همراه با انتقادهای فراوان ظاهر شد، اما امروزه از آن به عنوان یکی از برترین فیلم های ترسناک تاریخ یاد می‌شود.

 

کارگردان: Tobe Hooper

بازیگران: Marilyn Burns، Paul A. Partain، Edwin Neal، Jim Siedow

ژانر: ترسناک

امتیاز در IMDB: امتیاز 7.5 از بین 148 هزار رای

The Thing

“موجود” نام سومین مورد از بهترین فیلم های ترسناک در این لیست است که داستان آن راجع به یک موجود فضایی در قطب جنوب است که رد آن توسط کارکنان پایگاه تحقیقاتی آمریکایی زده می‌شود. این موجود فضایی اما ویژگی‌ دارد که مانند انگل، در بدن دیگر موجودات پنهان شده و از آن تغذیه می‌کند. حال کارکنان این پایگاه برای آنکه متوجه شوند چه کسانی به این انگل دچار شده‌اند، لازم است درگیر چالش‌های مختلفی شوند.

 

The Thing یک فیلم واقع‌بینانه است. پارانویا و وحشت شدیدی وجود دارد که در آن یک موجود ناشناخته با گسترش عفونت، شروع به از هم پاشیدگی انسان‌ها می‌کند، اما این ماهیت بسیار قابل لمس افراد بدجنس را در زندگی روشن می‌کند که برای حفظ خود، پنهان‌کاری می‌کنند و این بسیار آزاردهنده است. در این فیلم همچنین شاهد صحنه‌های خونریزی و ترسناک هستیم که فیلم را هیجان انگیزتر می‌کند.

 

کارگردان: John Carpenter

بازیگران: Kurt Russell

ژانر: ترسناک، اسرار آمیز، علمی – تخیلی

امتیاز در IMDB: امتیاز 8.1 از بین 396 هزار رای

Hereditary

هنگامی که مادر بیمار و روانی آنی فوت می‌کند، آنی (با بازی تونی کولت)، شوهرش (با بازی گابریل برن)، پسرش (با بازی الکس وولف) و دخترش (با بازی میلی شاپیرو) همه از در فقدان اندوه او غمگین هستند. اما دختر آنی، با ماورا یا روح مادرش در ارتباط است و این باعث می‌شود تا خانواده با یک نیروی ناشناخته مواجه شود که می‌تواند شوم باشد.

 

کارگردان: Ari Aster

بازیگران: Toni Collette، Alex Wolff، Milly Shapiro، Ann Dowd

ژانر: درام، ترسناک، معمایی، هیجان انگیز

امتیاز در IMDB: امتیاز 3 از بین 274 هزار رای

The Exorcist

رتبه پنجمین مورد از بهترین فیلم های ترسناک در تاریخ را، همانطور که تقریباً قابل پیش‌بینی به نظر می‌رسد، می‌توان به شاهکار ویلیام فریدکین، که اکنون 4 دهه از عمرش می‌گذرد، اختصاص داد که نام آن جن گیر است. این فیلم هنوز در صدر لیست بسیاری از ویژگی‌های ترسناک قرار دارد. داستان فیلم راجع به ریگان است، دختر یک هنرپیشه موفق سینما که روزی با بازی با تخته ویجا خود را در زیرزمین خانه مشغول می‌کند. با استفاده از تخته Ouija که در نقش یک دروازه استفاده می‌شود، یک مهمان ناخواسته در دختر کوچک ریشه می‌دواند و این شروع ماجرای این فیلم ترسناک است. همانند فیلم The Shining، فیلم جن گیر یک فیلم امن نیست و همواره با لحظات دلهره آور همراه است.

 

کارگردان: William Friedkin

بازیگران: Ellen Burstyn، Max von Sydow، Lee J. Cobb و Kitty Winn

ژانر: ترسناک

امتیاز در IMDB: امتیاز 8 از بین 380 هزار رای

بهترین فیلم های ترسناک تاریخ

 

بهترین فیلم های ترسناک نتفلیکس

نتفلیکس یکی از بهترین شبکه‌های تماشای فیلم در مقیاس جهانی است که امروزه بسیاری از افراد در سراسر دنیا آن را تعقیب می‌کنند و امکانات بسیاری برای دسته‌بندی فیلم‌ها، رتبه‌بندی هفتگی و ژانرهای مختلف آن دارد. شما می‌توانید تقریبا همه فیلم‌های محبوب و فوق‌العاده‌ای را در این شبکه جهانی بیابید. در مورد بهترین فیلم های ترسناک نتفلیکس می‌توان گفت:

 

1922

این فیلم اقتباس خشن از یک رمان استیون کینگ است که در قالب ترکیبی منظم از یک درام جنایی و یک داستان ترسناک روانشناختی ارائه شده است. داستان این فیلم در نبراسکا در سال 1922 می‌گذرد که روایتگر زندگی یک کشاورز را است و پسر 14 ساله‌اش را برای کمک به قتل همسرش – مادر پسر – قانع می‌کند تا او را از فروش مزرعه باز دارد. آنها به معنای واقعی کلمه با احساس گناهشان تسخیر می‌شوند؛ زیرا وضعیت و حالات روحی آنها بدتر می‌شود. این یک داستان تاریک اخلاقی در مورد اینکه چگونه “در نهایت، همه ما به یک شکل گرفتار می‌شویم” است که این حس وقتی کارهای بد انجام می‌دهیم، به سراغ ما می‌آید.

 

کارگردان: Zak Hilditch

بازیگران: Thomas Jane, Molly Parker, Dylan Schmid

ژانر: جنایی، ترسناک، درام

امتیاز در IMDB: امتیاز 6.2 از 59 هزار رای

#Alive

یکی از ناخواسته‌ترین فیلم‌های در دوران همه‌گیری کرونا، این نمایش موفقیت‌ آمیز کره‌ای بود که در ژوئن 2020 اکران شد. «#زنده» یک فیلم در سبک ترسناک – زامبی است که داستان یک پخش‌کننده بازی ویدیویی به نام جون وو را دنبال می‌کند. او سعی می‌کند با سد کردن گسترش سریع یک عفونت ناشناخته که کل شهر را در هرج و مرج غیرقابل کنترل قرار داده است، از یک آخرالزمان زامبی جان سالم به در ببرد.

 

چیزی که او را زنده نگه می‌دارد، ارتباطی است که با یو بین، تنها بازمانده دیگر در مجتمع آپارتمانی‌اش برقرار می‌کند. آنها غذا و پیام‌ها را از طریق یک زیپ لاین بین آپارتمان‌هایشان به اشتراک می‌گذارند. زندگی در این دنیای آخرالزمانی به صورت تنها، بدون شک به مرگ ختم می‌شود اما با هم، آنها ممکن است راهی برای خروج پیدا کنند. این فیلم زامبی یکی دیگر از بهترین و جذاب‌ترین فیلم های ترسناک نتفلیکس می‌باشد.

 

کارگردان: Cho Il

بازیگران: Yoo Ah-in, Park Shin-hye, Jeon Bae-soo

ژانر: اکشن، درام، ترسناک

امتیاز در IMDB: امتیاز 6.3 از 33 هزار رای

Apostle

یکی دیگر از بهترین فیلم های ترسناک، فیلم «مرد حصیری» است که به خوبی ژانر ترسناک عامیانه که از نویسنده و کارگردان تحسین شده گرت ایوانز قوی است را ارائه کرده است. در سال 1905 ولز، مردی به نام توماس ریچاردسون به جزیره‌ای دورافتاده سفر می‌کند، جایی که خواهرش توسط فرقه‌ای بت پرست برای باج گرفتن نگهداری می‌شود. فرقه گرایان ادعا می‌کنند که جزیره‌ای که قبلاً خشک و بی آب‌و‌علف بود با قربانی‌های خون آنها بارور شده است. توماس مشکوک است که این ماجرا فقط یک کلاهبرداری شرورانه برای به دست آوردن پول است – و اینطور است – اما وقتی وارد می‌شود، خشونت و وحشت بسیار بیشتری از آنچه پیش بینی می‌کرد را در این جزیره مشاهده می‌کند. این فیلم هرچند یک شروع آهسته دارد اما به زودی حس هیجان و اوج بلند شدن ترس را با یک اجرای عالی از دن استیونز به شما ارائه خواهد کرد.

 

کارگردان: Gareth Evans

بازیگران: Dan Stevens, Lucy Boynton, Michael Sheen

ژانر: درام، فانتزی، ترسناک

امتیاز در IMDB: امتیاز 6.3 از 49 هزار رای

His House

این فیلم ترسناک ساخت کشور بریتانیا است. این فیلم درباره زن و شوهری است که از سودان جنوبی جنگ زده فرار می‌کنند و برای پناهندگی در انگلستان درخواست می‌دهند. همانطور که آنها سعی می‌کنند خود را با زندگی در یک شهر کوچک وفق دهند، بدی‌هایی که در محله آنها (و خانه آنها) کمین کرده‌اند، امنیت تازه یافته آنها در یک کشور مهاجر پذیر را تهدید می‌کند. این یک برداشت کاملاً بدیع از این ژانر است و اگر لاوکرافت را تماشا کرده باشید، می‌دانید که Mosaku در آن چقدر خوب خواهد بود.

 

اگر به دنبال یک فیلم با تجربه‌ای هیجان‌انگیز و وحشناک هستید، حتما این فیلم می‌تواند شما را سرگرم خود کند. همچنین در مورد آن می‌توان گفت این فیلم اولین نمایش جهانی خود را در جشنواره فیلم Sundance در تاریخ 27 ژانویه 2020 انجام داد. این فیلم در 30 اکتبر 2020 توسط نتفلیکس منتشر شد و با تحسین گسترده منتقدان مواجه شد.

 

کارگردان: Remi Weekes

بازیگران: Sope Dirisu، Wunmi Mosaku، Malaika Wakoli-Abigaba، Matt Smith

ژانر: درام، ترسناک، هیجان‌انگیز

امتیاز در IMDB: امتیاز 6.5 از 35 هزار رای

The Conjuring

«احضار» فیلمی در سال 2013 است که موفق‌ترین فرانچایز ترسناک اقتصادی دهه گذشته را به خود اختصاص داده است. این فیلم ترسناک فراطبیعی به طور قطع می‌تواند گزینه مناسبی برای تجربه یک فیلم رمزآلود و در عین حال هیجان انگیز باشد. داستان آن راجع به محققین متاهل ماوراء الطبیعه اد و لورین وارن است که سعی می‌کنند به خانواده پرون کمک کنند تا بفهمند در خانه مزرعه جن زده آنها چه می‌گذرد. این یک داستان ترسناک ساده است که توسط کارگردانی تخصصی جیمز وان و بازی‌های زیبای پاتریک ویلسون و ورا فارمیگا ارتقا یافته است.

 

در سال 1971، کارولین و راجر پرون خانواده خود را به یک خانه مزرعه‌ای ویران شده در رود آیلند نقل مکان می‌دهند و به زودی اتفاقات عجیبی در اطراف آن با وحشت کابوس وار تشدید می‌شود. در ناامیدی حاصل از این ترس و اتفاقات وحشت‌ناک، کارولین با محققان مشهور ماوراء الطبیعه، اد و لورین وارن، تماس می‌گیرد تا خانه را بررسی کنند. چیزی که وارن‌ها کشف می‌کنند، یک منطقه کامل غرق در یک جنایت شیطانی است که اکنون خانواده پرون را هر کجا که بروند هدف قرار می‌دهد. برای متوقف کردن این شر، وارن‌ها باید از تمام مهارت‌ها و قدرت معنوی خود استفاده کنند تا این تهدید طیفی را در سرچشمه شکست دهند که تهدید به نابودی همه افراد درگیر است.

 

کارگردان: James Wan

بازیگران: Vera Farmiga, Patrick Wilson, Lili Taylor

ژانر: ترسناک، رمزآلود، هیجان انگیز

امتیاز در IMDB: امتیاز 7.5 از بین 477 هزار رای

 

بهترین فیلم های ترسناک ماورایی

زیردسته‌ای از بهترین فیلم های ترسناک، همانطور که در قسمت اول مقاله هم ذکر کردیم، اختصاص به فیلم‌های تخیلی و ماورایی دارد که می‌تواند بسیار هیجان انگیز و جذاب باشد. این نوع فیلم‌ها، فیلم‌های نادری هستند که ژانر علمی تخیلی را با ترسناک ادغام می‌کنند. اینها فیلم‌هایی هستند که میل بشر را برای کشف ناشناخته‌ها و فناوری‌هایی که ما خلق می‌کنیم، همراه با ترس نهایی ما از ناشناخته‌ها ترکیب می‌کنند. از جمله بهترین فیلم های ترسناک ماورایی می‌توان گفت:

 

Aliens

فیلم جیمز کامرون کارگردان، با اثبات اینکه یک دنباله فیلم می‌تواند همانند نسخه اول خود ماندگار و زیبا باشد، یکی از بهترین فیلم‌ های ترسناک و قدیمی با درونمایه ماورایی است. داستان فیلم راجع حمله موجودات بیگانه است. 57 سال پس از مواجهه نزدیک الن ریپلی با موجود بیگانه خزنده در فیلم اول، این بار برای کمک به گروهی از تفنگداران دریایی آموزش دیده برای مبارزه با موجودات شیطانی فرازمینی فراخوانده شد. اما این بار بیگانگان یک مستعمره فضایی در ماه LV-426 را تصرف کرده‌اند. وقتی از تفنگداران دریایی مستعمره خواسته می‌شود تا کلنی فضایی متروک را جستجو کنند، بعداً متوجه می‌شوند که با چیزی بیش از آنچه که انتظار داشته‌اند، مقابله می‌کنند. در این مواجهه، سربازان با استفاده از مسلسل‌های اصلاح‌شده خاص و قدرت شلیک کافی، یا می‌جنگند یا می‌میرند، در حالی که تفنگداران فضایی در حال نبرد با بیگانگان هستند. همانطور که تفنگداران دریایی تمام تلاش خود را برای دفاع از خود انجام می‌دهند، ریپلی باید تلاش کند از یک دختر جوان که تنها بازمانده کلنی فضایی تقریباً نابود شده است محافظت کند.

 

کارگردان: James Cameron

بازیگران: Sigourney Weaver، Carrie Henn، Michael Biehn

ژانر: اکشن، ماجراجویی، عملی – تخیلی، هیجان‌انگیز، ترسناک

امتیاز در IMDB: امتیاز 8.3 از بین 682 هزار رای

The Mist

اوج هیجان و کنجکاوی و یکی از بهترین فیلم های ترسناک در تاریخ را می‌توانید در فیلم The Mist یا مه مشاهده کنید. فرانک دارابونت رمان «مه» اثر استیون کینگ را در سال 2007 در یک فیلم جداگانه با همین نام اقتباس کرد که در آن مردم شهر کوچکی را که در یک فروشگاه به دام افتاده بود، بررسی می‌کند. زمانی که یک غبار عجیب و غلیظ پر از هیولاهای خطرناک شهر را فرا گرفت.

 

داستان فیلم راجع به این موضوع است که خانواده درایتون‌ها – دیوید، استف و پسرشان بیلی – در یک شهر کوچک زندگی می‌کنند. یک شب طوفان سهمگین منطقه را درنوردید و به خانه آنها آسیب رساند. طوفان صبح روز بعد با مه عجیبی همراه است. دیوید و بیلی و همسایه‌شان برنت نورتون به شهر می‌روند و با چند نفر دیگر در یک فروشگاه مواد غذایی گیر افتاده‌اند. در آنجا متوجه می‌شوند که مه حاوی چیزی ترسناک است و قصد کشتن انسان‌ها را دارد. فروشگاه به سرعت وارد هرج و مرج می‌شود، در حالی که موجودات هیولا یک به یک بازماندگان را انتخاب می‌کنند. The Mist هنگام اکران توانست به خوبی مخاطبان بسیاری را به خود جلب کند و هنوز هم یکی از تکان دهنده‌ترین و وحشتناک‌ترین پایان‌های پیچشی هر فیلم علمی تخیلی ترسناک را دارد.

 

کارگردان: Frank Darabont

بازیگران: Thomas Jane، Marcia Gay Harden، Laurie Holden و Andre Braugher

ژانر: ترسناک، عملی – تخیلی، هیجان انگیز

امتیاز در IMDB: امتیاز 7.1 از بین 293 هزار رای

Under the Skin

این فیلم به کارگردانی جاناتان گلیزر در مورد زنی شگفت انگیز می‌باشد که ظاهراً بیگانه‌ای است که به انسان‌ها برای خوردن غذایش نیاز دارد. موجودی بیگانه در شکل زمینی زنی جوان زندگی می‌کند که در جاده‌ها و خیابان‌های اسکاتلند در جستجوی طعمه انسانی که برای غارتش آمده‌اند، پرسه می‌زند. او قربانیان مرد منزوی و رها شده خود را به یک بعد ماورایی سوق می‌دهد، جایی که آنها را می‌خورند. با این حال، این موجود در تمام پیچیدگی خود شروع به تغییر دید نسبت به انسان‌ها می‌کند. او شروع به کشف خود به عنوان یک انسان با عواقب غم انگیز و وحشتناک می‌کند. در پایان فیلم، متوجه می‌شویم که واقعاً چه چیزی زیر پوست این زن است.

 

کارگردان: Jonathan Glazer

بازیگران: Scarlett Johansson، Jeremy McWilliams، Lynsey Taylor Mackay

ژانر: درام، ترسناک، عملی – تخیلی، هیجان‌انگیز

امتیاز در IMDB: امتیاز 6.4 از 137 هزار رای

Possessor

متصرف یکی از بهترین فیلم های ترسناک در سال 2020 است که توانست پس از اکران در سال 2020، مورد تحسین منتقدان خود قرار گیرد. داستان راجع به تاسیا ووس یک نماینده شرکتی است که از فناوری کاشت مغزی برای سکونت در بدن دیگران استفاده می‌کند و آنها را به سمت ترور به نفع شرکت سوق می‌دهد. در حالی که او استعداد ویژه‌ای برای کار دارد، تجربیات او در این مشاغل باعث تغییر چشمگیری در او شده است و او در زندگی خود تلاش می‌کند تا خاطرات و اصرارهای خشونت آمیز را سرکوب کند. همانطور که فشار روانی او تشدید می‌شود، او شروع به از دست دادن کنترل خود می‌کند و به زودی خود را در ذهن مردی گرفتار می‌یابد که هویت او را تهدید به نابودی می‌کند.

 

کارگردان: Brandon Cronenberg

بازیگران: Gabrielle Graham، Hanneke Talbot، Matthew Garlick، Daniel Park

ژانر: ترسناک، اسرار آمیز، علمی – تخیلی – هیجان انگیز

امتیاز در IMDB: امتیاز 6.5 از 29 هزار رای

بهترین فیلم های ترسناک ماورایی

 

فیلم های ترسناکی که ممنوع شدند

در عصر حاضر، که خدمات پخش آنلاین و دسترسی به داده‌ها بسیار آزاد است، ممکن است فیلم‌ها و ویدیوهایی را در سبک وحشت دیده باشید که برای جامعه به علت خشونت، وحشت، عدم تطابق فرهنگی و دینی و … ممنوع شده‌ باشند. در ادامه به معرفی برخی از این فیلم های ترسناک ممنوع شده می‌پردازیم که عبارتند از:

 

The Evil Dead

The Evil Dead، هم نسخه اصلی و هم نسخه بازسازی شده آن، در چندین کشور (از جمله فنلاند، سنگاپور و اوکراین) به دلیل خشونت گرافیکی، خون، رابطه جنسی و عصبانیت ممنوع شد. این فیلم در ایران به نام‌های مختلفی معروف شده است که ممکن است شما هم آن را شنیده باشید از جمله کلبه وحشت، مرده شیطانی و شیطان مرده.

 

داستان این فیلم وحشتناک، راجع به یک گروه از افراد است که کلبه‌ای جنگلی مسافرت می‌کنند و ورود به این کلبه و گوش دادن به نوار شیطانی آن، نیرویی در جسم ورود می‌کند و آنها را به موجودات ترسناکی تبدیل می‌کند که تنها از طریق تکه‌تکه شدن یا سوزاندن از بین می‌روند.

 

کارگردان: Sam Raimi

بازیگران: Bruce Campbell، Ellen Sandweiss، Richard DeManincor و Betsy Baker

ژانر: ترسناک

امتیاز در IMDB: امتیاز 7.5 از بین 197 هزار رای

Faces of Death

«چهره‌های مرگ» محصول 1978 که به‌عنوان وحشتناک‌ترین فیلم تمام دوران شناخته می‌شود، شهرت خود را به خاطر ترکیب کردن مرگ‌های ترسناک تخیلی و زندگی واقعی به دست آورده است. Faces of Death صحنه‌هایی از مرگ‌های دوباره اجرا شده و همچنین مرگ‌های واقعی را نشان می‌دهد که این مورد دلیل ممنوعیت آن در 46 کشور است.

 

این فیلم به عنوان یک اثر شوکه کننده تلقی می‌شد که طیفی از تصاویر هولناک را در بر می‌گرفت: کالبد شکافی آشکار، سقوط هواپیما، عیاشی‌های پنهانی پر از خون انسان، حیوانات ذبح شده روی قلاب‌ها، برق گرفتگی واقعی و … . Faces of Death همچنین به عنوان نمادی از همه ترس‌ها و نگرانی‌های جمعی ما در مورد اجتناب ناپذیرترین چیز عمل می‌کند یعنی مرگ.

 

کارگردان: John Alan Schwartz

بازیگران: Michael Carr، Samuel Berkowitz، Mary Ellen Brighton، Thomas Noguchi

ژانر: مستند، ترسناک

امتیاز در IMDB: امتیاز 4.2 از 6.8 هزار رای

Irreversible

فیلمی به نام Gaspar Noé، مدت‌هاست که به عنوان «کودک وحشتناک» سینمای فرانسه شناخته می‌شود. این فیلم تحریک‌آمیز و تکان‌دهنده است و داستان آن راجع به زن جوانی به نام الکس است که توسط یک غریبه در یک تونل مورد تجاوز قرار می‌گیرد. دوست پسر او مارکوس و دوست پسر سابقش تصمیم می‌گیرند خودشان عدالت را اجرا کنند. در سال 2002، گاسپار نوئه با ارائه فیلم خود در جشنواره کن جنجال ایجاد کرد. 17 سال بعد، این فیلم با یک نسخه کاملاً جدید از فیلم اولیه خود بازگشت. این فیلم از وارونگی کامل زمانی استفاده می‌کند که در ابتدا در یک فرم زمان‌شناسی، فیلم از انتها شروع می‌شود و در آغاز به پایان می‌رسد.

 

فیلم “برگشت ناپذیر” باعث شد تماشاگران در عطش خود برای خشونت و انتقام تجدید نظر کنند و نشان دهند که چقدر همه چیز تهی است. علیرغم اینکه این نمایش، به عنوان یک فیلم ژانر ترسناک تلقی می‌شود، اما با موفقیت ترس‌های واقعی تجاوز، خشونت و انتقام را به تصویر کشید. فیلم برگشت ناپذیر در استرالیا ممنوع شده است.

 

کارگردان: Gaspar Noé

بازیگران: Monica Bellucci، Vincent Cassel، Albert Dupontel

ژانر: جنایی، ترسناک، درام، مرموز، هیجان انگیز

امتیاز در IMDB: امتیاز 7.4 از بین 127 هزار رای

The Last House on the Left

فیلم The Last House on the Left محصول 1972 است که یک سبک نامعمول دارد که بر اساس یک فیلم هنری کلاسیک سوئدی ساخته شده است. کریون کارگردان این فیلم، این سبک را با خشم، بدی‌ها و وحشت اخلاقی در فیلم‌های ترسناک آمریکایی در دهه ۷۰ به روز کرد که در نهایت اما فیلم حاصل، یک فیلم انتقام‌آمیز بد است که هنوز هم مردم را شوکه می‌کند.

 

داستان راجع به دو دختر است. دو دختر نوجوان در راه رفتن به یک کنسرت راک توسط گروهی از اراذل و اوباش قاتل ربوده می‌شوند و سپس در جنگل مورد شکنجه و تجاوز قرار می‌گیرند. حال پدر و مادر مانده‌اند تا انتقام بگیرند. این فیلم در بریتانیا ممنوع شد و تا سال 2008 اکران نشد. ایالات متحده به نمایش آن با درجه R ادامه داد.

 

کارگردان: Wes Craven

بازیگران: Sandra Peabody، Lucy Grantham، David Hess

ژانر: جنایی، ترسناک، هیجان انگیز

امتیاز در IMDB: امتیاز 6 از 36 هزار رای

The Exorcist

یکبار دیگر بایستی نام فیلم جن گیر را به عنوان یکی از بهترین فیلم های ترسناک اما ممنوع شده در برخی کشورها بیان کنیم. در حالی که اکنون اغلب در فهرست‌های «بهترین فیلم ‌های ترسناک» می‌توان نام این فیلم را مشاهده کرد و دید، اقتباس ویلیام فریدکین از رمان تسخیر اهریمنی ویلیام بلاتی در سال 1970 نه تنها ترس و وحشت، بلکه واکنش‌های بدنی درونی را در بینندگان تئاتر هنگام اکران به همراه داشت.

 

پس از اکران در سال 1973، جن گیر توسط کلیسای کاتولیک محکوم شد و توسط منتقدان مورد تحقیر قرار گرفت. به تصویر کشیدن شیطان در بدن یک دختر 12 ساله بی گناه (که توسط لیندا بلر جوان نقش آفرینی می‌کند) به طرز وحشتناکی بینندگان را تحت تاثیر قرار داد. چیزی در مورد دیدن یک دختر جوان جوان که جملاتی با الفاظ بد را برزبان می‌آورد و چرخش 360 درجه ای سرش و مثله کردن خود با صلیب… همین کافی بود که باعث استفراغ، غش و حتی هیستری در بینندگان شود.

 

The Exorcist در سال 1974 گواهینامه ایکس دریافت کرد (نمایش عمومی برای افراد زیر 18 سال ممنوع بود)، و در نهایت در سال 1999 دوباره منتشر شد.

 

کارگردان: William Friedkin

بازیگران: Ellen Burstyn، Max von Sydow، Lee J. Cobb و Kitty Winn

ژانر: ترسناک

امتیاز در IMDB: امتیاز 8 از بین 380 هزار رای

 
پرفروش ترین فیلم ترسناک جهان
همانطور که گفتیم، بهترین فیلم های ترسناک را می‌توان دسته‌ای از جذاب‌ترین نمایش‌هایی طبقه‌بندی کرد که یک طیف مخاطب خاص در هر جامعه‌ای دارد. در طول دهه‌های گذشته، فیلم‌های بسیاری در این قسمت ساخته شده‌اند که توانسته‌اند رکوردهایی را در فروش تجربه کنند، از جمله پرفروش‌ ترین فیلم ترسناک جهان می‌توان گفت:
 
It
«این» اثر استیون کینگ به راحتی می‌توان آن را جزو یکی از بهترین داستان‌ها و بهترین فیلم های ترسناک در تاریخ دانست که این نویسنده تا به حال خلق کرده است.  اگرچه کتاب از نظر تصویری، محتوای بسیار ناراحت‌کننده دارد اما «مینی‌سریال» اصلی با اجرای استادانه تیم کوری در نقش پنی‌وایز ترس‌ها را تشدید کرد و توانست فیلم را به بهترین شکل ممکن به مخاطب ارائه کند. دیدن چنین شخصیت ترسناکی روی پرده بزرگ برای اولین بار (پس از مینی سری ABC 1990) برای طرفداران ژانر وحشت اتفاقی شبیه به رونمایی از قهرمانان مارول برای طرفداران فیلم‌های ابرقهرمانی است.
 
این فیلم در سری جدید خود در سال 2017، توانست با نقش دلقکی که ظاهر خنده‌دار دارد، به نسخه‌ای شیک و مدرن تبدیل شده و بسیار ترسناک‌تر از همتای اصلی ساخته شود. این فیلم مخاطبان را مجذوب خود می‌کند، چه طرفداران جدید و چه آنهایی که نسخه اصلی را دیده‌اند.
 
این فیلم
 
کارگردان: Andy Muschietti
بازیگران: Jaeden Martell، Jeremy Ray Taylor، Sophia Lillis
ژانر: ترسناک
امتیاز در IMDB: امتیاز 7.3 از بین 496 هزار رای
فروش: 327.48 میلیون دلار
The Exorcist
بار دیگر باید نام فیلم جن گیر را در لیست بهترین فیلم های ترسناک و پرفروش ذکر کنیم. جن‌گیر یکی از تاثیرگذارترین فیلم‌های زمان خود بود که با بازی‌های باورنکردنی و برخی جلوه‌های عملی وحشتناک به خوبی ارائه شد. این فیلم را می‌توان عاملی مهم در ارتقای فیلم‌های ترسناک در سبک “جن زدگی” دانست که هنوز هم طرفداران این سبک فیلم‌ها را می‌ترساند. فیلم به لطف فیلمبرداری هوشمندش و این واقعیت که بیشتر فیلم در یک محیط بسته می‌گذرد، احساس تنگناهراسی را ایجاد می‌کند.
 
The Exorcist در گیشه موفق شد و اگرچه دنباله‌هایی در این فرانچایز وجود داشت، اما هیچ یک از آنها به اندازه فیلم اصلی، مورد توجه قرا نگرفتند. این مورد یکی از بهترین فیلم های ترسناکی است که تاکنون ساخته شده است.
 
کارگردان: William Friedkin
بازیگران: Ellen Burstyn، Max von Sydow، Lee J. Cobb و Kitty Winn
ژانر: ترسناک
امتیاز در IMDB: امتیاز 8 از بین 380 هزار رای
فروش: 91 میلیون دلار
It 2
همانطور که در نسخه اول شاهد بودیم، بازسازی سری It فوق‌العاده موفق بود، بیش از آن چیزی که خیلی‌ها می‌توانستند تصور کنند، بنابراین تبلیغات زیادی برای ساخت آن در فصل دوم ایجاد شده بود. درست مانند «مینی سریال» اصلی، شاهکار ترسناک نمادین باید به دو قسمت تقسیم می‌شد تا کل داستان را روایت کند. دیدن پایان داستان که به شیوه‌ای استادانه توسط استیون کینگ که به عصر مدرن آورده شد، شگفت انگیز بود. این فصل دوم ممکن است به اندازه نسخه اول ترسناک و دلهره‌آور نباشد، اما هنوز هم هزاران ترس و تصاویر فوق العاده ترسناک را ارائه می‌دهد که می‌تواند شما را به خود جذب کند.
 
کارگردان: Andy Muschietti
بازیگران: Jessica Chastain، James McAvoy، Bill Hader
ژانر: ترسناک، درام، فانتزی
امتیاز در IMDB: امتیاز 6.5 از 234 هزار رای
فروش: 59 میلیون دلار
World War Z
اگر دقت کرده باشید، در لیست بهترین فیلم های ترسناک، بایستی چند مورد از فیلم‌های زامبی مشاهده کنید. فیلم‌های زامبی به لطف افزایش توجه به این ژانر، دهه گذشته را پر کردند. بسیاری از کارگردان‌ها فیلم‌های زامبی را ارائه کرده‌اند. یکی از بهترین چیزهایی که می‌توان از این مد به عنوان بهترین فیلم های ترسناک پرفروش برای شما معرفی کرد، که ارزش دیدن نیز دارد، فیلم “جنگ جهانی z” می‌باشد. یک فیلم زامبی با بازی برد پیت که در تلاش برای جلوگیری از ویران کردن یک ویروس شایع جهان است. این یک استعاره کلاسیک “پسا آخرالزمانی” است. زامبی‌های جنگ جهانی Z از نوع کند و بی فکر نیستند. آنها سریع، باهوش و بسیار ترسناک‌تر هستند.
 
کارگردان: Marc Forster
بازیگران: Brad Pitt، Mireille Enos، Daniella Kertesz، James Badge Dale
ژانر: اکشن، ماجراجویی، ترسناک
امتیاز در IMDB: امتیاز 7 از بین 629 هزار رای
فروش: 36 میلیون دلار
A Quiet Place
به دنبال وقایع‌‌ای که در خانه رخ می‌دهد، خانواده ابوت اکنون با وحشت دنیای بیرون روبرو هستند. آنها مجبور به یک جسارت بزرگ و سفر به ناشناخته‌ها می‌شوند و متوجه می‌شوند که موجوداتی در دنیای اطراف وجود دارد که هر موجودی را که از خود صدا ایجاد کند، شکار می‌کنند.
 
مانند جردن پیل، یکی از بازیگران کمدی، جان کرازینسکی، در ژانر ترسناک نامی برای خود دست و پا می‌کند. کرازینسکی همچنین نبوغ وحشتناک خود را در خود نگه داشت و زمانی که A Quiet Place را منتشر کرد، آن را به طور کامل به نمایش گذاشت. این فیلم هیجان‌انگیز تماشاگران را در سینماها جذب کرد و در گیشه آنقدر خوب ظاهر شد که بلافاصله فیلم دوم را تضمین کرد.
 
کارگردان: John Krasinski
بازیگران: Emily Blunt، John Krasinski، Millicent Simmonds
ژانر: درام، ترسناک، عملی – تخیلی
امتیاز در IMDB: امتیاز 7.3 از بین 171 هزار رای
فروش: 02 میلیون دلار
پرفروش ترین فیلم ترسناک جهان
 
فیلم ترسناک ایرانی جدید
 ژانر ترس معمولا از جمله دسته‌بندی‌هایی است که برخلاف جهان، کمتر به آن پرداخته می‌شود. در سبک ترسناک ما آثار زیادی را نمی‌توانیم نام ببریم اما با این حال، در ادامه می‌خواهیم لیستی از بهترین فیلم های ترسناک ایرانی را برای شما معرفی کنیم تا اگر علاقمند به دیدن نمونه‌های فیلم داخلی هستید، بهترین تجربه را از فیلم ترسناک ایرانی داشته باشید. از جمله بهترین فیلم های ترسناک ایرانی می‌توان گفت:
 
طلسم
یکی از فیلم‌هایی که خاص و بدون حاشیه و جنبه‌های سیاسی، در ژانر ترسناک در ایران ساخته شده است، فیلم طلسم نام دارد که تنها بر ایجاد حس ترس و تعلیق تمرکز می‌کند. این فیلم در یک منطقه خیالی به نام خطه شمال بیان می‌شود و داستان آن به این صورت است که یک زن در عوض خون ریخته شده با مردی جوان ازدواج می‌کند که از خانواده فرد کشته شده است. این دو به همراه خانواده داماد به خانه خود حرکت می‌کنند اما در مسیر توفان رخ داده و در اثر این توفان و حمله گرگ‌ها، ناخواسته این زوج مسیرشان تغییر می‌کند و از خانواده داماد جدا می‌شوند. آنها پس از مدتی به یک قصر شوم می‌رسند که در آنجا، یک شازده و یک پیشکار زندگی می‌کند. در ادامه ماجراهای مختلفی رخ می‌دهد که می‌توانید در ادامه فیلم طلسم از بهترین فیلم های ترسناک ایرانی مشاهده کنید.
 
همچنین لازم است بگوییم که این فیلم در سال‌های ابتدایی بعد از انقلاب ساخته شد و توانست در سال 65 الی 68 شمسی، نامزد چهار سیمرغ از چهار دوره جشنواره فجر بشود.
 
کارگردان: داریوش فرهنگ
بازیگران: سوسن تسلیمی، جمشید مشایخی، پرویز پور حسینی، آتیلا پسیانی و سوگند رحمانی
ژانر: ترسناک
اقلیما
اقلیما یکی دیگر از فیلم‌های ترسناک قدیمی در ایران است که در آن به موضوع بحران‌ها در زندگی زوجی معاصر می‌پردازد. تلاش این فیلم در این است که سبک وحشت را با استفاده از القای ترس و وحشت، تخیل و نیز المان‌های مختلف ماورایی در نظاره‌گر ایجاد کند. این فیلم همواره از برگه غافل‌گیری مخاطب خود به خوبی استفاده کرده است تا فیلم را به خوبی پیش ببرد. داستان این فیلم راجع به زنی است که نسبت به همسر خود شک می‌کند و با این خیال که به او خیانت شده است.
 
همچنین در مورد این فیلم باید گفت اقلیما توانست یک گام رو به جلو برای سینمای ایران باشد که منتقدان را راضی نگه داشته و با مخاطب به خوبی تعامل کند. جوایزی که می‌توان برای این فیلم بیان کرد شامل کاندید شدن سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی برای محمد مهدی عسگرپور در 25‌امین دوره جشنواره فیلم فجر در سال 1385 اشاره نمود.
 
کارگردان: محمد مهدی عسگرپور
بازیگران: حسین یاری، احمد مهرانفر، پانته‌آ بهرام، هنگامه قاضیانی، فرناز رهنما، شاهرخ فروتنیان و احسان امانی
ژانر: ترسناک، جنایی
حریم
از جمله بهترین فیلم های ترسناک ایرانی که در سال 1388 رونمایی شده است، می‌توان به فیلم حریم اشاره نمود که دومین اثر از کارگردان سیدرضا خطیبی می‌باشد. در این فیلم، ما شاهد ایجاد یک سبک ترسناک با کمک فضای جنگلی، زندگی روستایی و نیز نمادهایی از مردگان هستیم که توانسته است یک اثر منحصربفرد را در سینمای ایران برای خود ایجاد کند. لازم به ذکر است که کارگردانی و فیلمنامه نویسی این اثر برعهده یک فرد به نام سیدرضا خطیبی می‌باشد.
 
البته در فیلم حریم شاهد استفاده و تقلید از سبک فیلم‌های ترسناک خارجی مانند کینه و نیز حلقه هستیم که برحسب تجربه ارائه شده است. داستان فیلم راجع به افسر پلیسی با بازی حمید فرخ نژاد است که به جنگل‌های شمال ایران هدایت داده می‌شود تا کشتارهای عجیب این منطقه را بررسی کند. هدف این مامور پلیس، فهمیدن علت و عامل قتل توریست‌های انگلیسی است.
 
کارگردان: سیدرضا خطیبی
بازیگران: حمید فرخ‌ نژاد، شیرین بینا، چکامه چمن ماه، عنایت شفیعی
ژانر: ترسناک
ماهی و گربه
یکی از زیباترین و متفاوت‌ترین و بهترین فیلم های ترسناک ایرانی را که در تمام طول فیلم، با ایجاد یک فضای سرد و ترسناک، دلهره را در بدن شما نگه می‌دارد، می‌تواند فیلم ماهی و گربه باشد. این فیلم که قطعا تجربه‌ای متفاوت و منحصربفرد در تمام فیلم‌هایی که تاکنون دیده‌اید را در شما ایجاد خواهد کرد، یک فیلم ترسناک به کارگردانی شهرام مکری است.
 
داستان فیلم راجع به یک گروه از دانشجویان دختر و پسر است که در سفری به شمال کشور رفته‌اند تا در جشن بادبادک‌ها شرکت کنند. در جایی که آنها استراحت می‌کنند اما یک رستوران وجود دارد که صاحبان آن شامل سه مرد ساکن در آنجا هستند. این رستوران اما گوشتی ندارد و این باعث می‌شود تا آنها گوشت خود را از این افراد تامین کنند.
 
علت منحصربفرد بودن این فیلم ترسناک ایرانی را می‌توان ایجاد مفهومی به نام “تک‌شات” و “تکرار زمانی” دانست که اولین بار است که در ایران دیده می‌شود. جالب است بدانید که این فیلم براساس یک واقعه حقیقی ارائه شده است که مربوط به یک رستوران بین راهی در سال 1377 می‌شود که گوشت چرخ کرده انسان‌ها را می‌پخته است.
 
کارگردان: شهرام مکری
بازیگران: عید آبست، بابک کریمی، سعید ابراهیمی فر، سیاوش چراغی پور، فراز مدیری
ژانر: ترسناک، اجتماعی
احضار
برای مورد آخر از بهترین فیلم های ترسناک ایرانی، می‌توان به فیلم احضار اشاره نمود که کارگردان آن رامین عباسی است. هرچند این فیلم با اقبال فروش مواجه نشد اما توانست در شبکه خانگی پخش شود.
 
داستان این فیلم راجع به عناصر ماورایی همچون اجنه، ارواح و … است. داستان ماجرای یک خیانت بین یک زوج به نام گیسو و امیر را روایت می‌کند که گیسو در روزی که خبر باردار شدنش را به امیر می‌خواهد بیان کند، متوجه خیانت از طرف امیر با دوست صمیمی‌اش می‌شود. این ماجرا باعث می‌شود تا او خود را به مردن بزند و ناپدید شود، اما این باعث می‌شود تا
موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 130 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]

آهنگ جدید فرزاد فرزین به نام «همیشه نمیشه جنگید با این همه سردی»

دوشنبه 4 ارديبهشت 1402
13:23
آبان مگ

متن آهنگ همیشه نمیشه جنگید با این همه سردی فرزاد فرزین

همیشه نمیشه جنگید با این همه سردی
 
نمیشه بری و هر وقت بخوای برگردی
 
یه روزی میفهمی چقدر به من بد کردی میدونم
 
نمیخوام بباره بارونی که دلگیره
 
از روزی که رفتی بهونتو میگیره
 
این قلب وامونده هنوز رو عشق تو گیره میدونم
 

 

 


موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 122 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به آبان مگ است. | قدرت گرفته از Blogtez.com|